لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ تهران ۲۰:۵۹

ملاقات با مصطفی عبدی


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به یک چهاردیواری است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی- عقیدتی» خوانده می‌شوند.

دانش‌آموخته رشته مهندسی مکانیک است و فعال حقوق بشر اما هم‌کنون پشت دیوارهای بلند زندان تهران بزرگ معروف به فشافویه زندانی ست.

یکی از چهره‌های سرشناس دراویش است و از مدیران وب‌سایت مجذوبان نور پایگاه خبری دراویش گنابادی.

مصطفی عبدی درویش گنابادی ۳۵ ساله‌ای ست که مانند صدها درویش دیگر٬ در پی تجمع و درگیری‌های خیابان پاسداران تهران اول اسفند سال ۹۶ بازداشت شد٬ درگیری دراویش گنابادی با نیروهای امنیتی که به وقایع گلستان هفتم معروف شد.

در زمان بازداشت توسط ماموران امنیتی و انتظامی مورد ضرب و جرح قرار گرفت و همان زمان انتشار تصاویر او با چهره‌ای خون‌آلود در شبکه‌های اجتماعی خبرساز شد.

please wait

No media source currently available

0:00 0:03:02 0:00
لینک مستقیم

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

  • 16x9 Image

    مهتاب وحیدی راد

    مهتاب وحیدی‌راد، از خردادماه سال ۱۳۸۹ به عنوان خبرنگار با رادیو فردا همکاری می‌کند. او علاوه بر کار تهیه خبر و گزارش، برنامه ملاقات و برنامه دریچه (مجله هفتگی حقوق بشر) را نیز تهیه و اجرا می‌کند و همچنین به طور روزانه خبرهای حقوق بشری ایران را در قالب صفحه دریچه در وب‌سایت رادیو فردا پوشش می‌دهد.

XS
SM
MD
LG