لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ تهران ۱۲:۴۲

ملاقات با سمیه راموز


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به یک چهاردیواری است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی- عقیدتی» خوانده می‌شوند.

طرفدار نظام پادشاهی مشروطه است و حامی شاهزاده رضا پهلوی٬ در شبکه‌های اجتماعی از گرایش سیاسی‌اش می‌نویسد و همین دلیل بازداشتش شده است.

سمیه راموز ۳۸ ساله و ساکن شهرستان برازجان است٬ علاقمند به نقاشی و حرفه‌اش آرایشگری.

او ۲۰ اردیبهشت سال ۹۹ توسط ماموران اداره اطلاعات بوشهر بازداشت شد٬ چند ساعت پس از انتشار آخرین مطلبش در شبکه اجتماعی اینستاگرام، مطلبی که در دفاع از کارگران زندانی بود و مخاطبش رهبر جمهوری اسلامی.

انتشار برخی از بیانیه‌های شاهزاده رضا پهلوی و درخواست از او برای بازگشت به ایران٬ از دیگر مطالبی ست که سمیه راموز روی اینستاگرامش منتشر کرده و حالا به بازداشتش انجامیده است.

please wait

No media source currently available

0:00 0:02:47 0:00
لینک مستقیم

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

  • 16x9 Image

    مهتاب وحیدی راد

    مهتاب وحیدی‌راد، از خردادماه سال ۱۳۸۹ به عنوان خبرنگار با رادیو فردا همکاری می‌کند. او علاوه بر کار تهیه خبر و گزارش، برنامه ملاقات و برنامه دریچه (مجله هفتگی حقوق بشر) را نیز تهیه و اجرا می‌کند و همچنین به طور روزانه خبرهای حقوق بشری ایران را در قالب صفحه دریچه در وب‌سایت رادیو فردا پوشش می‌دهد.

XS
SM
MD
LG