لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ تهران ۱۲:۰۴

ملاقات با سعید اقبالی


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به یک چهاردیواری است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی- عقیدتی» خوانده می‌شوند.

فعال مدنی ۲۵ ساله‌ اهل کرمانشاه است‌ و علاقمند به شعر و موسیقی٬ او همیشه حامی زندانیان سیاسی بوده٬ از فعالان کارگری تا دختران خیابان انقلاب٬ اما هم‌اکنون خودش پشت دیوارهای بلند زندان اوین محبوس است.

۱۲ بهمن‌ماه سال ۹۶ بود که ۱۱ مامور وزارت اطلاعات به خانه‌ سعید اقبالی در کرمانشاه رفتند و پس از ساعت‌ها تفتیش منزل او را بازداشت کردند و با خود به بازداشتگاه اداره اطلاعات کرمانشاه بردند در یک شب سرد زمستان سال ۹۶.

دو روز بعد سعید اقبالی با دست‌بند و چشم‌بند به فرودگاه کرمانشاه منتقل شد و از آنجا با هواپیما به تهران٬ به سلول انفرادی کوچکی در بند ۲۰۹ زندان اوین.

please wait

No media source currently available

0:00 0:03:19 0:00
لینک مستقیم

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

  • 16x9 Image

    مهتاب وحیدی راد

    مهتاب وحیدی‌راد، از خردادماه سال ۱۳۸۹ به عنوان خبرنگار با رادیو فردا همکاری می‌کند. او علاوه بر کار تهیه خبر و گزارش، برنامه ملاقات و برنامه دریچه (مجله هفتگی حقوق بشر) را نیز تهیه و اجرا می‌کند و همچنین به طور روزانه خبرهای حقوق بشری ایران را در قالب صفحه دریچه در وب‌سایت رادیو فردا پوشش می‌دهد.

XS
SM
MD
LG