لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ تهران ۰۱:۰۱

ملاقات با مصطفی بادکوبه‌ای


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به یک چهاردیواری است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی- عقیدتی» خوانده می‌شوند.

نویسنده و شاعرمنتقدی‌ست که در یک دهه گذشته بارها بازداشت وزندانی شده تنها به دلیل سرودن اشعاری انتقادی درتوصیف وضعیت اقتصادی و اجتماعی در ایران٬
اما دستگاه امنیتی و قضایی جمهوری اسلامی که این انتقادها را برنمی‌تابد بارها این شاعر منتقد را به دلیل سروده‌هایش به اتهام‌هایی امنیتی بازداشت کرده است.

مصطفی بادکوبه‌ای شاعر ۷۱ ساله‌، فارغ‌التحصیل رشته زبان و ادبیات فارسی ست. علاقمند به اشعار خیام و مولانا ست و مولف ۲۹ جلد کتاب از جمله مجموعه شعر٬ بررسی اشعار فارسی و زندگینامه برخی شاعران ایرانی.

اما به جز این آثار ادبی٬ مصطفی بادکوبه‌ای با قلم شیوا و روانش از رنج انسان‌ها و نابرابری‌ها هم می‌نویسد٬ به امید ساختن جهانی بهتر.

please wait

No media source currently available

0:00 0:03:36 0:00
لینک مستقیم

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

  • 16x9 Image

    مهتاب وحیدی راد

    مهتاب وحیدی‌راد، از خردادماه سال ۱۳۸۹ به عنوان خبرنگار با رادیو فردا همکاری می‌کند. او علاوه بر کار تهیه خبر و گزارش، برنامه ملاقات و برنامه دریچه (مجله هفتگی حقوق بشر) را نیز تهیه و اجرا می‌کند و همچنین به طور روزانه خبرهای حقوق بشری ایران را در قالب صفحه دریچه در وب‌سایت رادیو فردا پوشش می‌دهد.

XS
SM
MD
LG