لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ تهران ۱۱:۵۶

ملاقات با وحید خموشی


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به یک چهاردیواری است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی- عقیدتی» خوانده می‌شوند.

دکترای مهندسی راه و ساختمان دارد و سال‌ها به عنوان طراح و مهندس ناظر در پروژه‌های ساختمانی فعالیت کرده.او متعلق به اقلیتی ست که پیروانش طی سال‌های اخیر از سوی جمهوری اسلامی تحت فشارهای امنیتی و احکام قضایی قرار گرفته‌اند.

وحید خموشی درویش گنابادی ساکن قوچان یکی از صدها درویش گنابادی بود که بهمن‌ سال ۹۶ در اعتراض به فشارهای امنیتی بر پیروان این اقلیت مذهبی و قطب دراویش به تهران رفت و به تجمع دراویش گنابادی در خیابان پاسداران پیوست٬ تجمعی که پس از چند روز به درگیری با مامورین حکومتی منجر شد و بازداشت بیش از ۳۰۰ درویش گنابادی در روز اول اسفند سال ۹۶.

وحید خموشی وبرادرش سعید هم در میان بازداشت‌شدگان وقایع گلستان هفتم بودند.

please wait

No media source currently available

0:00 0:03:19 0:00
لینک مستقیم

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

  • 16x9 Image

    مهتاب وحیدی راد

    مهتاب وحیدی‌راد، از خردادماه سال ۱۳۸۹ به عنوان خبرنگار با رادیو فردا همکاری می‌کند. او علاوه بر کار تهیه خبر و گزارش، برنامه ملاقات و برنامه دریچه (مجله هفتگی حقوق بشر) را نیز تهیه و اجرا می‌کند و همچنین به طور روزانه خبرهای حقوق بشری ایران را در قالب صفحه دریچه در وب‌سایت رادیو فردا پوشش می‌دهد.

XS
SM
MD
LG