لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ تهران ۱۶:۰۸

ملاقات با پریسا رفیعی


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به یک چهاردیواری است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی- عقیدتی» خوانده می‌شوند.

دانشجوی جوانی ست که روزگار خود را در زندان اوین می‌گذراند در بند زنان این زندان. برای گذراندن حکمی که در پی شرکت در اعتراض‌های دانشجویی برای او صادر شده است.

پریسا رفیعی ۲۳ سال دارد و دانشجوی رشته عکاسی در دانشگاه تهران است. او ششم اسفند سال ۹۶ بازداشت شد و ۲۳ روز در سلول انفرادی تحت بازداشت و بازجویی بود.

این فعال دانشجویی یک روز پیش از نوروز ۹۷ با وثیقه آزاد شد و پس از آزادی در نامه‌ای سرگشاده شرحی نوشت از روزهای بازداشت٬ از روزهایی که نمی‌دانسته در کدام زندان محبوس است. از روزهایی که ممنوع‌الملاقات بود٬ به وکیل دسترسی نداشت و ارتباطش با دنیای بیرون از زندان به کلی قطع شده بود.

please wait

No media source currently available

0:00 0:03:20 0:00
لینک مستقیم

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

  • 16x9 Image

    مهتاب وحیدی راد

    مهتاب وحیدی‌راد، از خردادماه سال ۱۳۸۹ به عنوان خبرنگار با رادیو فردا همکاری می‌کند. او علاوه بر کار تهیه خبر و گزارش، برنامه ملاقات و برنامه دریچه (مجله هفتگی حقوق بشر) را نیز تهیه و اجرا می‌کند و همچنین به طور روزانه خبرهای حقوق بشری ایران را در قالب صفحه دریچه در وب‌سایت رادیو فردا پوشش می‌دهد.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG