لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ تهران ۱۲:۵۵

اهالی روستایی در رومانی شهردار متوفی را دوباره انتخاب کردند


یون آلیمان، افسر سابق نیروی دریایی، روز ۱۷ سپتامبر در سن ۵۷ سالگی به دلیل ابتلا به بیماری کووید- ۱۹ درگذشت.

اهالی روستایی در رومانی با اکثریت آراء شهردار قبلی خود را که حدود دو هفته پیش بر اثر ابتلا به کووید- ۱۹ درگذشت مجددا انتخاب کرده و می‌گویند او وظایف خود را به خوبی انجام می‌داد و حتی پس از فوت سزاوار پیروزی در انتخابات است.

تصاویری که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است نشان می‌دهد که اهالی این روستا پس از پایان رای‌گیری در انتخابات محلی روز یکشنبه ششم مهرماه، بر سر مزار شهردار متوفی جمع شده و با روشن کردن شمع و نثار تاج گل به او ادای احترام کردند.

یکی از شرکت‌کنندگان در این مراسم گفت: «این پیروزی توست. می‌دانم که به ما افتخار می‌کنی. آسوده بخواب».

نتایج شمارش آرا توسط کمیسیون انتخابات در روز دوشنبه نشان داد که یون آلیمان از حزب سوسیال دمکرات برای سومین بار پیاپی با کسب ۶۴ درصد از آرا در انتخابات شهرداری دوسلو، شهر کوچکی در جنوب رومانی به پیروزی رسیده است.

یک زن ساکن روستا به شبکه تلویزیونی محلی گفت: «او شهردار واقعی ما بود. او از اهالی روستا دفاع می‌کرد و به تمامی قوانین احترام می‌گذاشت. بعید می‌دانم که در آینده شهرداری مثل او داشته باشیم».

یون آلیمان، افسر سابق نیروی دریایی، روز ۱۷ سپتامبر در سن ۵۷ سالگی به دلیل ابتلا به بیماری کووید- ۱۹ در بیمارستانی در شهر بخارست درگذشت. مقامات کمیسیون انتخابات گفتند که نام او قبل از فوت روی برگه‌های انتخاباتی بوده و در نتیجه طبق قانون نمی‌توانستند نام او را حذف کنند. قرار است در آینده نزدیک یک انتخابات جدید در این روستا برگزار شود.

در سال ۲۰۰۸ نیز اهالی یک روستا در شرق رومانی با وجودی این‌که می‌دانستند شهردار قبلی پس از شروع رای‌گیری درگذشته است او را انتخاب کردند.

با وجود پیروزی یون آلیمان در این روستا حزب سوسیال دمکرات او در انتخابات محلی و شهرداری‌های رومانی که روز یکشنبه برگزار شد به گروه رقیب که ائتلافی از دو حزب راست میانه است، باخت.

رومانی با حدود ۱۲۴ هزار مورد ابتلا به بیماری کووید- ۱۹ و چهار هزار و ۷۴۸ مورد مرگ در شرق اتحادیه اروپا بالاترین رقم ابتلا و مرگ‌ومیر را دارد.

بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز/ش.ر/ک.ر
  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG