لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ تهران ۲۰:۳۳

انفجار خودروی بمب‌گذاری‌شده در غور افغانستان ۱۱ کشته و ۱۰۰ زخمی به‌جا گذاشت


طارق آرین، سخنگوی وزارت کشور افغانستان، از انفجار یک خودرو حامل بمب، صبح یکشنبه ۲۷ مهر، در مقابل یک ساختمان دولتی در ولایت غور افغانستان خبر داد که به کشته و زخمی شدن ده‌ها تن منجر شده است.

آقای آرین در توئیتر نوشت که حوالی ساعت ۱۱ صبح امروز، این خودروی مملو از مواد انفجاری در مقابل ساختمان ریاست امور زنان و شهدا و معلولین ریاست امور زنان و ریاست امور شهدا و معلولین در نزدیکی دیدبانی فرماندهی پلیس ولایت غور منفجر شده است.

سخنگوی وزارت داخله (کشور) افغانستان این حمله را «تروریستی» خوانده است. مسئولیت این حمله را هنوز هیچ گروهی بر عهده نگرفته است.

در همین حال، محمد نصرت، یکی از مدیران بیمارستان دولتی غور به رادیو آزادی گفته است در جریان این انفجار ۱۱ نفر کشته و ۱۰۰ نفر زخمی شده‌اند که «وضعیت بیشتر آنها وخیم است».

از سوی دیگر، مقام‌های دولت افغانستان با اشاره به تداوم درگیری‌ها بین طالبان و نیروهای دولتی در ولایت بدخشان، تایید کرده‌اند که طالبان موفق به تصرف بخشی از شهر فیض‌آباد در این ایالت شده است.

نیک‌محمد نظری، سخنگوی ایالت بدخشان به رادیو آزادی گفته است که در جریان درگیری‌های سه روز اخیر با نیروهای طالبان، چهار نفر از نیروهای امنیتی افغانستان کشته و سه نفر زخمی شده‌اند.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان نیز اما تعداد کشته‌های نیروهای دولتی را «ده‌ها نفر» اعلام کرده و گفته است نیروهای طالبان علاوه بر تصرف بخشی از شهر فیض‌آباد، یک پایگاه نیروهای امنیتی را هم گرفته‌اند.

حملات خشونت‌بار در شهرهای مختلف افغانستان در حالی صورت می‌گیرد که گروه طالبان و دولت افغانستان بیش از سه هفته است که به میزبانی قطر در حال پیشبرد مذاکرات صلح هستند.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG