لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ تهران ۲۳:۳۷

تد لیپین به عنوان رئیس جدید رادیو اروپای آزاد معرفی شد


ساختمان مرکزی رادیو اروپای آزاد در پراگ

ریاست «سازمان رسانه‌های جهانی آمریکا» (USAGM) نهاد ناظر بر فعالیت خبررسانی بین‌المللی ایالات متحده از انتصاب تد لیپین، روزنامه‌نگار سابق صدای آمریکا به عنوان مدیر عامل و رئیس رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی خبر داده است.

همزمان با انتصاب آقای لیپین، یکی از روسای پیشین صدای آمریکا نیز به عنوان مدیر جدید دفتر سخن‌پراکنی کوبا منصوب شده است.

شش ماه پیش از این، با روی کار آمدن مایکل پک به عنوان رئیس جدید سازمان رسانه‌های جهانی ایالات متحده آمریکا، موج گسترده‌ای از تغییرات در مدیریت نهادهای وابسته و زیرمجموعه‌های این سازمان اعمال شده بود.

آقای پک روز ۱۵ خرداد امسال موفق شده بود ۳۸ رأی موافق اعضای سنا را از میان ۵۳ رای به ‌دست بیاورد و به طور رسمی به عنوان رئیس سازمان رسانه‌های جهانی آمریکا برای دوره‌ای سه ساله منصوب شود.

تغییرات جدید در دو نهاد زیر نظر سازمان رسانه‌های جهانی آمریکا، کمتر از یک ماه مانده به مراسم تحلیف جو بایدن در روز ۲۰ ژانویه (۹ دی) و پایان کار دونالد ترامپ در مقام رئیس جمهور آمریکا انجام می‌گیرد.

آقای ترامپ از دو سال پیش، مایکل پک را برای قرار گرفتن در این سمت در نظر گرفته بود، اما دموکرات‌های سنا از همان زمان با او مخالف بودند.

بایدن و تیم انتقالی او گفته‌اند که کارنامه آقای پک را به طور کامل بررسی می‌کنند و حتی تلویحاً به احتمال جایگزینی او اشاره کرده‌اند. با این همه، مشخص نیست که هرگونه تغییر احتمالی در مدیریت آینده این سازمان به تغییر و تحولی تازه در انتصابات اخیر بیانجامد.

تد لیپین که ریاست رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی به او محول شده است، ریاست سرویس لهستانی زبان صدای آمریکا را در کارنامه دارد.

در این زمینه آقای پک در بیانیه‌ای تصریح کرد که «افراد معدودی، در مقایسه با تد، اشراف بیشتری بر مأموریت و فعالیت چند وجهی خبررسانی بین‌المللی ایالات متحده دارند».

او آقای لیپین را مدافع پرشور دموکراسی توصیف کرده که در به اشتراک گذاشتن اصول و آرمان‌های بنیادین ایالات متحده با جهان، موفق خواهد بود.

رادیو فردا نیز یکی از زیرمجموعه‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که به پوشش اخبار و تحولات ایران می‌پردازد.

  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG