لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰ تهران ۰۱:۰۹

فائزه هاشمی: دوست داشتم ترامپ رای بیاورد؛ محسن هاشمی: عذرخواهی کن


در پی انتشار مصاحبه‌ای از فائزه هاشمی رفسنجانی که گفته بود دوست داشته است که در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ترامپ رای بیاورد، برادر او، محسن هاشمی رفسنجانی در نامه‌ای سرگشاده خواستار «عذرخواهی» خواهرش شده است.

او در این نامه که روز یک‌شنبه، ۲۱ دی‌ماه منتشر شده، نوشته است که ترامپ قصد راه‌اندازی جنگ علیه ایران داشته و به خواهرش گفته است که نباید «به رییس جمهور کشور بیگانه امید ببندی ودم از استقلال بزنی»

محسن هاشمی که در حال حاضر رئيس شورای شهر تهران است، با تبریک شکست ترامپ در انتخابات، فائزه هاشمی را «تندرو» توصیف کرده و گفته است «برخوردهای نادرست» که با خانواده هاشمی شده، باعث بروز چنین وضعیتی شده است.

فائزه هاشمی به تازگی در مصاحبه‌ای با وب‌سایت انصاف‌نیوز گفته بود که «برای ایران دوست داشتم آقای ترامپ انتخاب شود».

او در توضیح علت این انتخابش گفته بود که «شاید اگر فشارهای آقای ترامپ ادامه پیدا می‌کرد، بالاخره ما مجبور می‌شدیم یک تغییر سیاست‌هایی را داشته باشیم».

اشاره او به سیاست‌های موسوم به «فشار حداکثری» است که از اردیبهشت سال ۹۷ با خروج دولت ترامپ از برجام شروع شده و باعث کاهش شدید فروش نفت ایران و بروز مشکلات اقتصادی گسترده‌ای شده است.

خانم هاشمی، دموکرات‌های آمریکایی را «کمی شل و ول» توصیف کرده و گفته است که به قدرت رسیدن این گروه در آمریکا باعث می‌شود که «موضع خطای ما [حکومت ایران] بیشتر تقویت شود».

فائزه هاشمی در این مصاحبه همچنین از عملکرد قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه انتقاد کرده است و گفته است پدرش، اکبر هاشمی رفسنجانی مخالف حضور سلیمانی در سوریه بوده است.

خانم هاشمی گفته است : «نتیجه‌ عملکرد آقای سلیمانی و ما به‌عنوان مقاومت چه شد؟ چه گرهی از مشکلات کشور ما را باز کرد؟ چه مسیری را برای توسعه باز کرده است؟».

قاسم سلیمانی، مرداد سال ۹۶ در یک سخنرانی عمومی به برخی مخالفت‌های داخلی برای حضور ایران در جنگ سوریه اشاره کرده بود و بدون نام بردن از شخص خاصی گفته بود: «یک نفر گفت یعنی ما برویم و از دیکتاتور دفاع کنیم که رهبر فرمودند وقتی به کشورهایی که با آن‌ها ارتباط داریم نگاه می‌کنیم، چه کسی دیکتاتور است و چه کسی نیست. ما مصالح را نگاه می‌کنیم».

منبع: انصاف‌نیوز،‌ برنا / ر.ح

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG