لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ تهران ۱۳:۰۱

ملاقات با اردشیر فناییان


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به یک چهاردیواری است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی- عقیدتی» خوانده می‌شوند.

۱۸ آذرماه سال ۶۷ در زندان سمنان متولد شد و هفته‌های نخست زندگی خود را همراه مادرش در این زندان بود تا سه ماهگی٬ در سال ۹۲ هم شش ماه در این زندان دربند بود و حالا هم در همان زندان محبوس است به جرمی که دلیل زندانی‌شدن پدر و مادرش بود در دهه ۶۰ ، به جرمی که دلیل حبس ده‌ها تن دیگر بوده از دهه ۶۰ تا امروز، بهایی‌بودن.

اردشیر فناییان در دانشگاه آنلاین بهاییان مهندسی عمران خوانده، برنامه‌نویس کامپیوتر است و علاقمند به فوتبال و تاریخ و فلسفه.

او دهم اردیبهشت ۹۸ بازداشت شد و دو ماه و نیم در سلول انفرادی زندانی بود بدون دسترسی به وکیل و محروم از ملاقات با خانواده.

در این مدت پدر بیمارش درگذشت، شش ماه پیش از آن مادرش را هم از دست داده بود، اما با مرخصی‌اش موافقت نشد و مراسم خاکسپاری پدرش بدون حضور او برگزار شد.

please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00
لینک مستقیم

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

  • 16x9 Image

    مهتاب وحیدی راد

    مهتاب وحیدی‌راد، از خردادماه سال ۱۳۸۹ به عنوان خبرنگار با رادیو فردا همکاری می‌کند. او علاوه بر کار تهیه خبر و گزارش، برنامه ملاقات و برنامه دریچه (مجله هفتگی حقوق بشر) را نیز تهیه و اجرا می‌کند و همچنین به طور روزانه خبرهای حقوق بشری ایران را در قالب صفحه دریچه در وب‌سایت رادیو فردا پوشش می‌دهد.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG