لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ تهران ۰۰:۲۲

ملاقات با امیرمحمد شریفی


ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به یک چهاردیواری است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی- عقیدتی» خوانده می‌شوند.

دانشجوی ۲۲ ساله‌ای ست که به وضعیت موجود در ایران انتقاد دارد٬ در جست‌وجوی عدالت است و معترض به تبعیض و فساد. فعال دانشجویی دانشگاه تهران و علاقمند به تاریخ معاصر ایران و موسیقی.

امیرمحمد شریفی دانشجوی رشته نقشه‌برداری دانشگاه تهران است ونوازنده گیتار، او فعالیت‌های صنفی‌اش را از سال ۹۵ در انجمن اسلامی دانشکده فنی دانشگاه تهران آغاز کرد٬ در نشریات دانشگاهی می‌نوشت.

او به همراه چند دانشجوی دیگر نشریه‌ای منتشر می‌کرد به نام «افرا»٬ نشریه‌ای سیاسی-اجتماعی که به مسائل روز می‌پرداخت و امیرمحمد شریفی مدتی دبیری بخش سیاست آن را برعهده داشت.

او یکی از دانشجویانی بود که در اعتراض‌ها به سرنگونی هواپیمای اوکراینی با موشک سپاه شرکت کرده بود٬ تجمعی که در محوطه دانشگاه تهران برگزار شد و به بازداشت تعدادی از دانشجویان انجامید.

please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00
لینک مستقیم

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

  • 16x9 Image

    مهتاب وحیدی راد

    مهتاب وحیدی‌راد، از خردادماه سال ۱۳۸۹ به عنوان خبرنگار با رادیو فردا همکاری می‌کند. او علاوه بر کار تهیه خبر و گزارش، برنامه ملاقات و برنامه دریچه (مجله هفتگی حقوق بشر) را نیز تهیه و اجرا می‌کند و همچنین به طور روزانه خبرهای حقوق بشری ایران را در قالب صفحه دریچه در وب‌سایت رادیو فردا پوشش می‌دهد.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG