لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ تهران ۱۰:۰۹

ملاقات با ناصر اشجاری


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به یک چهاردیواری است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی- عقیدتی» خوانده می‌شوند.

فعال مدنی ۶۶ ساله‌ای که دغدغه‌اش حقوق بشر است٬ دفاع از حقوق انسان‌ها و حمایت از افراد مظلومی که تریبونی ندارند و فریاد دادخواهی‌شان شنیده نمی‌شود.

ناصر اشجاری همسر٬ پدر و فعال مدنی ست. دانش‌آموخته رشته مهندسی مکانیک و علاقمند به موسیقی. تنها دلیل بازداشت و محکومیتش فعالیت‌های مدنی و مسالمت‌آمیز اوست.

او در همه سال‌های گذشته همدم و همراه خانواده‌های زندانیان سیاسی بوده و منتقد سرکوب اعتراض‌های سال‌های اخیر، به حمایت و دفاع از حقوق خانواده قربانیان برخاسته است و گهگاهی در فضای مجازی از عملکرد جمهوری اسلامی انتقاد کرده، اما این فعالیت‌های مدنی مصداق اتهام‌هایی امنیتی شد در پرونده‌اش.

ناصر اشجاری ۱۸ دی‌ماه سال ۹۵ بازداشت شد. او یک ماه و نیم در بند ۲۰۹ زندان اوین محبوس بود و تحت بازجویی. نهایتا دوم اسفند همان سال به وقید وثیقه آزاد شد اما مجموع فعالیت‌های مدنی و صلح‌آمیزش به تشکیل پرونده‌ای برای او منجر شد.

please wait

No media source currently available

0:00 0:03:22 0:00
لینک مستقیم

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

  • 16x9 Image

    مهتاب وحیدی راد

    مهتاب وحیدی‌راد، از خردادماه سال ۱۳۸۹ به عنوان خبرنگار با رادیو فردا همکاری می‌کند. او علاوه بر کار تهیه خبر و گزارش، برنامه ملاقات و برنامه دریچه (مجله هفتگی حقوق بشر) را نیز تهیه و اجرا می‌کند و همچنین به طور روزانه خبرهای حقوق بشری ایران را در قالب صفحه دریچه در وب‌سایت رادیو فردا پوشش می‌دهد.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG