لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ تهران ۰۲:۴۵

ملاقات با حمید منافی


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به یک چهاردیواری است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی- عقیدتی» خوانده می‌شوند.

اهل تبریز است و ساکن تهران٬ همسر و پدر دو دختر خردسال٬ فعال مدنی ۳۸ ساله‌ای که محکومیت دو سال زندان خود را در زندان اوین می‌گذراند.

حمید منافی نادارلی اسفندماه سال ۹۲ به همراه چند فعال مدنی دیگر در پی شرکت در مراسم بزرگداشت روز جهانی زبان مادری در نسیم‌شهر تهران بازداشت شد.

او ۲۰ روز از این مدت را در یک سلول انفرادی در زندان اوین محبوس بود٬ بدون امکان ملاقات با خانواده و محروم از دسترسی به وکیل مدافع.

این فعال مدنی پس از دو ماه و نیم بازداشت موقت با قرار وثیقه و تا پایان زمان دادرسی آزاد شد٬ اما این آزادی پایان ماجرا نبود.

پرونده‌ای که برای حمید منافی تشکیل شد به شعبه یک دادگاه انقلاب بهارستان رفت. و صدور حکم ۱۰ سال زندان را برای او به دنبال داشت و علاوه بر آن دو سال تبعید به شهرستان ازنا در استان لرستان.

please wait

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00
لینک مستقیم

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

  • 16x9 Image

    مهتاب وحیدی راد

    مهتاب وحیدی‌راد، از خردادماه سال ۱۳۸۹ به عنوان خبرنگار با رادیو فردا همکاری می‌کند. او علاوه بر کار تهیه خبر و گزارش، برنامه ملاقات و برنامه دریچه (مجله هفتگی حقوق بشر) را نیز تهیه و اجرا می‌کند و همچنین به طور روزانه خبرهای حقوق بشری ایران را در قالب صفحه دریچه در وب‌سایت رادیو فردا پوشش می‌دهد.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG