لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ تهران ۲۱:۱۸

ملاقات با مصطفی برومند


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به یک چهاردیواری است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی- عقیدتی» خوانده می‌شوند.

کارگر جوانی ست که به خیابان رفته بود تا به بیکاری اعتراض کند٬ او منتقد تورم و گرانی بود، حقش را مطالبه می‌کرد اما بازداشت شد و محکوم به زندان.

نامش مصطفی برومند است٬ کارگر ۳۳ ساله ساکن مشهد٬ او در جریان اعتراض‌های دی‌ماه ۹۶ بازداشت شد و از آن زمان در زندان وکیل‌آباد مشهد محبوس است.

این کارگر معترض به خیابان رفته بود به امید اینکه مسئولین جمهوری اسلامی صدای اعتراضش را بشنوند، اما بازداشت شد و پس از حدود یک سال بلاتکلیفی در زندان در دو پرونده جداگانه محکوم به حبس و شلاق.

«اخلال در نظم عمومی و تشویق دیگران به تمرد از مامور قانون» اتهام‌هایی بود که در شعبه ۱۳۱ دادگاه کیفری مشهد علیه او مطرح شد، اتهام‌هایی که تنها مصداق آن حضور او در اعتراض‌های شهر مشهد بود.

مصطفی برومند در این پرونده به یک سال و نیم حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد.

please wait

No media source currently available

0:00 0:02:56 0:00
لینک مستقیم

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

  • 16x9 Image

    مهتاب وحیدی راد

    مهتاب وحیدی‌راد، از خردادماه سال ۱۳۸۹ به عنوان خبرنگار با رادیو فردا همکاری می‌کند. او علاوه بر کار تهیه خبر و گزارش، برنامه ملاقات و برنامه دریچه (مجله هفتگی حقوق بشر) را نیز تهیه و اجرا می‌کند و همچنین به طور روزانه خبرهای حقوق بشری ایران را در قالب صفحه دریچه در وب‌سایت رادیو فردا پوشش می‌دهد.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG