لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ تهران ۱۹:۲۱

ملاقات با مهدی صانع‌فرشی


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به یک چهاردیواری است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی- عقیدتی» خوانده می‌شوند.

۴۴ سال دارد و اهل تبریز است٬ هیچ‌گونه فعالیت سیاسی نداشت اما در بازگشتش از ترکیه به ایران بازداشت شد.

او هم‌اکنون روزهای کشدار و شب‌های طولانی حبس را در زندان ارومیه می‌گذراند.
مهدی صانع‌فرشی یک سال و نیم در ترکیه مشغول به کار بود٬ ۲۷ مردادماه امسال تصمیم گرفت برای دیدن خانواده‌اش به ایران برود٬ دیداری که میسر نشد٬ او به محض ورود به خاک ایران توسط مامورین وزارت اطلاعات در مرز بازداشت شد و پول‌ها و وسایلش هم مصادره.

مهدی صانع‌فرشی یک ماه در بازداشتگاه اطلاعات تحت فشار و بازجویی قرار گرفت٬ بعد به زندان مرکزی ارومیه منتقل شد٬ زندانی که همچنان در آن محبوس است.

please wait

No media source currently available

0:00 0:03:05 0:00
لینک مستقیم

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

  • 16x9 Image

    مهتاب وحیدی راد

    مهتاب وحیدی‌راد، از خردادماه سال ۱۳۸۹ به عنوان خبرنگار با رادیو فردا همکاری می‌کند. او علاوه بر کار تهیه خبر و گزارش، برنامه ملاقات و برنامه دریچه (مجله هفتگی حقوق بشر) را نیز تهیه و اجرا می‌کند و همچنین به طور روزانه خبرهای حقوق بشری ایران را در قالب صفحه دریچه در وب‌سایت رادیو فردا پوشش می‌دهد.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG