لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ تهران ۰۹:۵۳

ملاقات با سهند معالی


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به یک چهاردیواری است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی- عقیدتی» خوانده می‌شوند.

فعال مدنی ساکن شهرستان سراب است٬ به خاطر فعالیت‌های مسالمت‌آمیزش در یک دهه گذشته هشت بار بازداشت و زندانی شده. فعالیت‌هایی مدنی که هیچ‌کدام سیاسی یا امنیتی نبود.

سهند معالی ۳۴ سال دارد و فارغ‌اتحصیل رشته علوم سیاسی در مقطع کاردانی ست.
ورزشکاری که به مسائل اجتماعی علاقمند است٬ از مشقت‌های اقتصادی مردم کشورش رنج می‌برد و مشکلات جوانان از دغدغه‌های روزمره‌ اوست.

دیگر فعالیت‌های او دفاع از حقوق اقلیت‌ها و حمایت از خواندن و نوشتن به زبان مادری است.

سهند معالی به خاطر این فعالیت‌ها طی سال‌های گذشته در سه پرونده جداگانه به تحمل زندان محکوم شده٬ با اتهام‌هایی مشابه و مصادیقی که درهمه پرونده‌ها کم‌و‌بیش یکسان بوده است.

او در این پرونده‌ها به تبلیغ علیه نظام متهم شد و جمعا محکوم به دو سال و ۱۰ ماه زندان در دادگاه انقلاب سراب و با تایید دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان شرقی.

please wait

No media source currently available

0:00 0:03:26 0:00
لینک مستقیم

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

  • 16x9 Image

    مهتاب وحیدی راد

    مهتاب وحیدی‌راد، از خردادماه سال ۱۳۸۹ به عنوان خبرنگار با رادیو فردا همکاری می‌کند. او علاوه بر کار تهیه خبر و گزارش، برنامه ملاقات و برنامه دریچه (مجله هفتگی حقوق بشر) را نیز تهیه و اجرا می‌کند و همچنین به طور روزانه خبرهای حقوق بشری ایران را در قالب صفحه دریچه در وب‌سایت رادیو فردا پوشش می‌دهد.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG