لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹ تهران ۱۰:۵۴

ملاقات با میمنت حسینی چاوشی


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به یک چهاردیواری است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی- عقیدتی» خوانده می‌شوند.

تابعیت مضاعف استرالیا را دارد، در سفرش به ایران بازداشت شد٬ دلیل بازداشت و محکومیت او تحقیقاتش در زمینه جمعیت‌شناسی و الگوی باروری در ایران بود.

میمنت حسینی چاوشی٬ جمعیت‌شناس٬ پژوهشگر و استاد دانشگاه ملبورن است.
او پس از پایان تحصیلاتش در مقطع دکترا به عنوان کارشناس در دفتر جمعیت و سلامت وزارت بهداشت مشغول به کار شد.

پس از سال‌ها کار در این وزارتخانه بازنشسته شد و به استرالیا رفت و کار پژوهش و تحقیق خود را در دانشگاه ملبورن از سر گرفت.

تغییر ساختار سن،‌ سالمندی موفقیت‌آمیز٬ ازدواج و برنامه ریزی خانواده٬ ارزیابی روندهای اخیر باروری ایران و بارداری ناخواسته در میان جوانان ایرانی عنوان چند مقاله‌ از ده‌ها مقاله اوست که در وب‌سایت دانشگاه ملبورن استرالیا و مجلات معتبر علمی منتشر شده است.

please wait

No media source currently available

0:00 0:03:24 0:00
لینک مستقیم

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

  • 16x9 Image

    مهتاب وحیدی راد

    مهتاب وحیدی‌راد، از خردادماه سال ۱۳۸۹ به عنوان خبرنگار با رادیو فردا همکاری می‌کند. او علاوه بر کار تهیه خبر و گزارش، برنامه ملاقات و برنامه دریچه (مجله هفتگی حقوق بشر) را نیز تهیه و اجرا می‌کند و همچنین به طور روزانه خبرهای حقوق بشری ایران را در قالب صفحه دریچه در وب‌سایت رادیو فردا پوشش می‌دهد.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG