لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ تهران ۲۲:۱۲

همشهری: پزشکی قانونی علت مرگ آزاده نامداری را مصرف «۱۰۰ قرص اعصاب» اعلام کرد


آزاده نامداری

پزشکی قانونی ایران علت مرگ آزاده نامداری مجری پیشین صدا‌وسیمای جمهوری اسلامی را استفاده از «بیش از ۱۰۰ قرص اعصاب و روان» اعلام کرد.

به گزارش همشهری آنلاین، نظریه کارشناسان پزشکی قانونی در خصوص علت مرگ خانم نامداری روز یکشنبه ۱۵ فروردین به بازپرس جنایی اعلام شد.

این گزارش می‌افزاید بررسی‌ها نشان می‌دهد که خانم نامداری با خرید مقدار زیادی دارو، اقدام به استفاده بیش از ۱۰۰ عدد از آن‌ها کرده و در نهایت جانش را از دست داده است.

با این حال، ساعاتی پس از انتشار این خبر، برخی از خبرگزاری‌ها از جمله میزان و فارس بدون اشاره به منبعی اعلام کردند که «آزمایش‌های آسیب‌شناسی در حال انجام است و هنوز نتایج آن مشخص نشده است».

پیشتر در روز هشتم فروردین، معاون دادستان و سرپرست دادسرای جنایی تهران در مورد فوت خانم نامداری گفته بود موضوع خودکشی از طریق مصرف داروهای اعصاب و روان مطرح است.

به گفته محمد شهریاری، «در بررسی‌های تکمیلی انجام شده، به ویژه بررسی تلفن همراه متوفی و همچنین دست‌نوشته‌های مکشوفه متعلق به متوفی که خطاب آن به دخترش بوده و نوعی وصیت و خداحافظی با دخترش بوده و داروهای موجود در صحنه که مورد استفاده مرحوم بوده، بررسی اولیه پزشکی قانونی در روز جاری که مبین وجود داروی قوی ضدافسردگی در آزمایش سم شناسی متوفی است».

همان زمان مهدی فروزش، مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران، هم گفته بود که با معاینهٔ ظاهری و کالبدگشایی آزاده نامداری، هیچ علائم یا شواهدی از آثارِ «ضرب و جرح» یا «بارداری» مشاهده نشده است.

ساعاتی پس از انتشار خبر یافته شدن جسد آزاده نامداری در منزلش در تهران، واکنش‌های گسترده‌ای در شبکه‌های مجازی فارسی‌زبان به این خبر صورت گرفت.

همان زمان خبرگزاری مهر گزارش داده بود که خانم نامداری به دلیل سفر اعضای خانواده خود در چند روز آخر عمرش تنها بود که در نهایت پدر و مادر وی پس از مدتی بی‌خبری با ورود به خانه او، جسدش را می‌یابند.

خانم نامداری که سال‌ها در صداوسیما از حجاب اجباری دفاع کرده بود، پس از انتشار ویدئوهای شخصی‌اش در سفر خارج از ایران که بدون حجاب دیده شد، مورد انتقاد وسیع افکار عمومی قرار گرفت و متهم به «ریاکاری» شد.

با استفاده از گزارش همشهری آنلاین و سایت رادیو فردا/ف.ق/ک.ر
  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG