لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ تهران ۱۱:۲۹

ملاقات با یوسف کاری


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به یک چهاردیواری است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی- عقیدتی» خوانده می‌شوند.

اهل اردبیل است و هم‌اکنون در زندان این شهر به سرمی‌برد٬ فعال مدنی که یک ماه دیگر ۲۹ ساله می‌شود پشت میله‌های زندان.

یوسف کاری تحصیلاتش دیپلم است و شغلش نصب پله و نرده‌های ساختمانی.

علاقمند به ادبیات و فلسفه و تاریخ است و اهل ورزش. او هیچ فعالیتی که مخل امنیت ملی باشد انجام نداده٬ اما در پرونده‌ای با ابعاد امنیتی به تحمل زندان محکوم شده است.

این فعال مدنی که به دو سال زندان محکوم شده بازداشت موقتش به اجرای حکم زندان او پیوند خورد تا او همچنان در حبس بماند و روزها و شب‌های محکومیت خود را بگذراند.

please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00
لینک مستقیم

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

  • 16x9 Image

    مهتاب وحیدی راد

    مهتاب وحیدی‌راد، از خردادماه سال ۱۳۸۹ به عنوان خبرنگار با رادیو فردا همکاری می‌کند. او علاوه بر کار تهیه خبر و گزارش، برنامه ملاقات و برنامه دریچه (مجله هفتگی حقوق بشر) را نیز تهیه و اجرا می‌کند و همچنین به طور روزانه خبرهای حقوق بشری ایران را در قالب صفحه دریچه در وب‌سایت رادیو فردا پوشش می‌دهد.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG