لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ تهران ۲۱:۳۳

ملاقات با کیانوش اصلانی


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به یک چهاردیواری است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی- عقیدتی» خوانده می‌شوند.

۲۷ سال دارد و دانشجوی مقطع کارشناسی‌ارشد است اما هم‌اکنون به جای درس و دانشگاه روزها و شب‌های خود را در زندان سپری می‌کند٬ در زندان اوین.

نامش کیانوش اصلانی است٬ متولد اردبیل و ساکن تهران٬ جوانی اهل مطالعه و ورزش و علاقمند به موسیقی.

او از چند سال پیش در تهران زندگی می‌کرد٬ در دانشگاه آزاد مشغول به تحصیل بود در مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی عمران. دانشجویی که به جز درس و دانشگاه فعالیت‌های دیگری هم داشت٬ فعالیت‌هایی مدنی و به دور از هر گونه گرایش سیاسی، دفاع از حقوق اقلیت‌ها و حمایت از زندانیان سیاسی.

کیانوش اصلانی به پنج سال زندان و دو سال محرومیت از عضویت در گروه‌ها و احزاب سیاسی محکوم شده است.

please wait

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00
لینک مستقیم

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

  • 16x9 Image

    مهتاب وحیدی راد

    مهتاب وحیدی‌راد، از خردادماه سال ۱۳۸۹ به عنوان خبرنگار با رادیو فردا همکاری می‌کند. او علاوه بر کار تهیه خبر و گزارش، برنامه ملاقات و برنامه دریچه (مجله هفتگی حقوق بشر) را نیز تهیه و اجرا می‌کند و همچنین به طور روزانه خبرهای حقوق بشری ایران را در قالب صفحه دریچه در وب‌سایت رادیو فردا پوشش می‌دهد.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG