لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ تهران ۰۱:۴۱

ملاقات با علیرضا فرشی


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به یک چهاردیواری است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی- عقیدتی» خوانده می‌شوند.

فعال مدنی اهل شهرستان مرند است و از چند سال پیش ساکن تهران٬ هم‌اکنون در زندان تهران بزرگ به سر می‌برد٬ فشافویه.

راه‌اندازی کتابخانه در روستاهای کوچک و دورافتاده استان آذربایجان شرقی و پخش کتاب در میان کودکان از فعالیت‌های این سال‌های اوست٬ او که تلاش می‌کرد صدای اقلیت‌ها و افراد محروم باشد٬ اما سر و کارش به زندان و دادگاه افتاد.

علیرضا فرشی ۳۱تیر امسال توسط مامورین امنیتی بازداشت و به زندان منتقل شد تا حکم دو سال زندانش اجرا شود. حکمی که او می‌گوید نتیجه پرونده‌سازی‌ مامورین امنیتی‌ است.

please wait

No media source currently available

0:00 0:03:46 0:00
لینک مستقیم

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

  • 16x9 Image

    مهتاب وحیدی راد

    مهتاب وحیدی‌راد، از خردادماه سال ۱۳۸۹ به عنوان خبرنگار با رادیو فردا همکاری می‌کند. او علاوه بر کار تهیه خبر و گزارش، برنامه ملاقات و برنامه دریچه (مجله هفتگی حقوق بشر) را نیز تهیه و اجرا می‌کند و همچنین به طور روزانه خبرهای حقوق بشری ایران را در قالب صفحه دریچه در وب‌سایت رادیو فردا پوشش می‌دهد.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG