لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۷ مرداد ۱۴۰۰ تهران ۰۶:۴۹

ملاقات با شهاب‌الدین نظری


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به یک چهاردیواری است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی- عقیدتی» خوانده می‌شوند.

فعال مدنی‌ ساکن در استان خوزستان است که هم‌اکنون در زندان اوین به سر می‌برد٬ به خاطر انتقادهایش از محرومیت‌ و فقری که بر این استان حاکم است.

شهاب‌الدین نظری فعال مدنی ۲۹ ساله دانش‌آموخته رشته معماری در دانشگاه آزاد شیراز است و خودش را یک معترض ایرانی معرفی می‌کند.

او طی ۱۱ سال گذشته بارها بازداشت و زندانی شده٬ نخستین بار پس از انتخابات بحث‌برانگیز سال ۸۸ مانند بسیاری از معترضان به نتایج انتخابات آن سال.

شهاب‌الدین نظری یک روز پیش از اجرای حکمش در بهمن‌ماه امسال در صفحه توییتر نوشته بود: «زندان‌رفتن هرگز انتخاب من نبوده، این پاسخی است که به هر اعتراضی در ایران داده می‌شود».

please wait

No media source currently available

0:00 0:03:21 0:00
لینک مستقیم

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

  • 16x9 Image

    مهتاب وحیدی راد

    مهتاب وحیدی‌راد، از خردادماه سال ۱۳۸۹ به عنوان خبرنگار با رادیو فردا همکاری می‌کند. او علاوه بر کار تهیه خبر و گزارش، برنامه ملاقات و برنامه دریچه (مجله هفتگی حقوق بشر) را نیز تهیه و اجرا می‌کند و همچنین به طور روزانه خبرهای حقوق بشری ایران را در قالب صفحه دریچه در وب‌سایت رادیو فردا پوشش می‌دهد.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG