لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ تهران ۰۴:۱۳

ملاقات با نجمه واحدی


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به یک چهاردیواری است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی- عقیدتی» خوانده می‌شوند.

فعال حقوق زنان است و همه اتهام‌های مطرح در پرونده امنیتی‌اش به همین فعالیت‌ها مربوط می‌شود، به تلاش‌هایش برای برابری جنسیتی در خانواده و جامعه.

نجمه واحدی دانش‌آموخته رشته جامعه‌شناسی در مقطع کارشناسی ست وفارغ‌التحصیل رشته مطالعات زنان در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه علامه طباطبایی. به برابری حقوق زنان با مردان اعتقاد دارد و برای رسیدن به آن تلاش می‌کند.

همه فعالیت‌های این سال‌هایش در زمینه مبارزه با خشونت علیه زنان بوده و انتقاد از کلیشه‌های جنسیتی٬ از قانون حجاب اجباری انتقاد می‌کند و از ممنوعیت ورود زنان به استادیوم‌های ورزشی می‌نویسد٬ اما این فعالیت‌های مسالمت‌آمیز دلیل بازداشتش شد و مبنای تشکیل پرونده‌ای امنیتی برای او.

please wait

No media source currently available

0:00 0:03:55 0:00
لینک مستقیم

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

  • 16x9 Image

    مهتاب وحیدی راد

    مهتاب وحیدی‌راد، از خردادماه سال ۱۳۸۹ به عنوان خبرنگار با رادیو فردا همکاری می‌کند. او علاوه بر کار تهیه خبر و گزارش، برنامه ملاقات و برنامه دریچه (مجله هفتگی حقوق بشر) را نیز تهیه و اجرا می‌کند و همچنین به طور روزانه خبرهای حقوق بشری ایران را در قالب صفحه دریچه در وب‌سایت رادیو فردا پوشش می‌دهد.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG