لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ تهران ۱۴:۰۳

ملاقات با شکیلا منفرد


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به یک چهاردیواری است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی- عقیدتی» خوانده می‌شوند.

فعال مدنی ۲۷ ساله‌ای که هیچ گونه فعالیت سیاسی نداشته اما طی سال‌های اخیر بارها بازداشت و زندانی شده است. زن جوانی که اهل ورزش و یوگاست٬ عاشق کتاب است و دغدغه حقوق انسان‌ها را دارد.

نامش شکیلا منفرد است ساکن تهران و دانش‌آموخته رشته حسابداری٬ سرگرمی‌اش خواندن کتاب است و در کانال تلگرامش با ۶۰ هزار دنبال‌کننده کتاب‌هایی را که خوانده بود معرفی می‌کرد و نقل‌قول‌هایی از نویسندگان می‌نوشت.

او در صفحه اینستاگرامش هم که ده‌ها هزار فالوئر داشت٬ به همین فعالیت‌های فرهنگی می‌پرداخت و حمایت‌هایی از زندانیان سیاسی و عقیدتی٬ اما این فعالیت‌های فرهنگی و مدنی به سه بار بازداشت او منجر شد.

please wait

No media source currently available

0:00 0:03:58 0:00
لینک مستقیم

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

XS
SM
MD
LG