لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ تهران ۱۰:۴۵

ملاقات با اکبر نعیمی


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به یک چهاردیواری است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی- عقیدتی» خوانده می‌شوند.

متولد شهرستان خوی است و دانش‌آموخته دانشگاه آزاد این شهر در رشته مکانیک تاسیسات. مهندس جوانی که به خاطر فعالیت‌های مدنی‌اش زندانی شده است.

اکبر نعیمی فعال مدنی ۳۸ ساله‌ای است که فعالیت‌های خود را از دوران دانشجویی آغاز کرد.

او با چند نشریه دانشجویی همکاری داشت٬ در شبکه‌های اجتماعی از حقوق بشر می‌نوشت و از اعضای هیات موسس کانون «گونه باخان» بود٬ کانون مردم‌نهادی که در زمینه مسائل اجتماعی٬ نقد فیلم و کتاب و برگزاری کلاس‌های زبان ترکی فعال بود اما پس از مدتی توسط عوامل حکومتی تعطیل و لغو امتیاز شد.

فعالیت‌های مدنی اکبر نعیمی در گروه‌های مردم‌نهاد٬ حضور او در مراسم روز جهانی زبان مادری در شهرستان بهارستان و سخنرانی‌اش در این مراسم در اسفند سال ۹۲ از مصادیق اتهام‌های او بود.

اکبر نعیمی ۲۸ تیرماه امسال توسط مامورین امنیتی در تبریز بازداشت و برای اجرای حکم به زندان اوین منتقل شد. این فعال مدنی حالا روزگار خود را در بند چهار زندان اوین سپری می‌کند٬ بندی که هفتم شهریور امسال در پس دیوارهای آن ۳۸ ساله شد.

please wait

No media source currently available

0:00 0:03:17 0:00
لینک مستقیم

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

XS
SM
MD
LG