لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱ تهران ۰۹:۱۰

ملاقات با ارسلان یزدانی


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به یک چهاردیواری است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی- عقیدتی» خوانده می‌شوند.

شهروند ساکن تهران است و هم‌اکنون در یکی از بندهای امنیتی زندان اوین به سر می‌برد، به جرم اعتقاداتش، بهایی‌بودن.

ارسلان یزدانی ۳۸ سال دارد، همسر و پدر دو فرزند است، اهل مطالعه و علاقمند به سینما و تئاتر.

او سال‌ها پیش پس از پایان دوره دبیرستان مانند صدها بهایی دیگر از تحصیل در دانشگاه محروم شد، اما اجازه نداد که این محرومیت به مانعی بر سر راهش تبدیل شود، به دنبال علاقه‌اش رفت و در زمینه گرافیک و طراحی مشغول به کار شد.

ساعت ۱۱ و ۴۵ دقیقه صبح دهم شهریور بود که مامورین امنیتی زنگ خانه‌اش را زدند و به زور وارد خانه شدند، با حکم بازداشتی که توسط بازپرسی دادسرای امنیتی اوین صادر شده بود.

please wait

No media source currently available

0:00 0:03:06 0:00
لینک مستقیم

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

  • 16x9 Image

    مهتاب وحیدی راد

    مهتاب وحیدی‌راد، از خردادماه سال ۱۳۸۹ به عنوان خبرنگار با رادیو فردا همکاری می‌کند. او علاوه بر کار تهیه خبر و گزارش، برنامه ملاقات و برنامه دریچه (مجله هفتگی حقوق بشر) را نیز تهیه و اجرا می‌کند و همچنین به طور روزانه خبرهای حقوق بشری ایران را در قالب صفحه دریچه در وب‌سایت رادیو فردا پوشش می‌دهد.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG