لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ تهران ۰۶:۲۵

ملاقات با ناصر همتی


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به یک چهاردیواری است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی- عقیدتی» خوانده می‌شوند.

اهل شهرستان آبدانان استان ایلام است و از سالها پیش در اصفهان زندگی می‌کند. روان‌پزشک است و فعال مدنی، او از مردادماه در زندان به سر می‌برد به دلیل انتقادهایش از حکومت ایران.

ناصر همتی پزشک متخصص اعصاب و روان است و در شهر اصفهان طبابت می‌کند.

او در توییترش مطالبی می‌نوشت که اغلب حاوی انتقادهایی از حکومت ایران بود و نهادهای امنیتی قلم انتقادی او را تاب نیاوردند و بازداشتش کردند.

ناصر همتی در پی احضاریه‌ای که دریافت کرده بود، صبح روز سه‌شنبه ۱۹ مرداد امسال به اجرای احکام رفت و از همان‌جا به زندان دستگرد اصفهان منتقل شد تا روزها و شب‌های حبس دو ساله خود را در این زندان سپری کند.

حالا دو ماهی است که مطب این پزشک متخصص در اصفهان، تعطیل شده و بیمارانش چشم‌انتظار بازگشت او هستند.

please wait

No media source currently available

0:00 0:03:21 0:00
لینک مستقیم

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

  • 16x9 Image

    مهتاب وحیدی راد

    مهتاب وحیدی‌راد، از خردادماه سال ۱۳۸۹ به عنوان خبرنگار با رادیو فردا همکاری می‌کند. او علاوه بر کار تهیه خبر و گزارش، برنامه ملاقات و برنامه دریچه (مجله هفتگی حقوق بشر) را نیز تهیه و اجرا می‌کند و همچنین به طور روزانه خبرهای حقوق بشری ایران را در قالب صفحه دریچه در وب‌سایت رادیو فردا پوشش می‌دهد.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG