لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ تهران ۱۵:۴۶

ملاقات با جواد لعل محمدی


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به یک چهاردیواری است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی- عقیدتی» خوانده می‌شوند.

فعال مدنی ۵۳ ساله‌ای است که طی سال‌های اخیر بارها بازداشت و زندانی شده است. معلم بازنشسته‌ای که ساکن مشهد است و عضو کانون صنفی معلمان ایران.

جواد لعل محمدی از امضاکنندگان بیانیه درخواست استعفای آیت‌الله خامنه‌ای است. دانش‌آموخته رشته علوم سیاسی که از دهه ۷۰ وارد فعالیت رسانه‌ای شد. درکنار تدریس و فعالیت‌های صنفی در برخی نشریات از جمله هفته‌نامه «اترک» قلم می‌زد.

او که به تاریخ هم علاقمند است٬ نتیجه تحقیقات سالیان خود را در کتابی چهارجلدی با عنوان «ادبای سیاستمدار» جمع‌آوری کرد٬ کتابی که به مقایسه‌هایی میان دوره پادشاهی صفویه و دوران پس از انقلاب سال ۵۷ پرداخته اما تاکنون موفق به دریافت مجوز انتشار نشده‌ است.

حمایت از اعتراض‌های کارگری، اعتراض به وضعیت معیشتی در ایران و انتقاد از بازداشت دگراندیشان، معلمان و فعالان مدنی از دیگر فعالیت‌های این سال‌های اوست.

please wait

No media source currently available

0:00 0:03:38 0:00
لینک مستقیم

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

XS
SM
MD
LG