لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ تهران ۰۹:۲۲

ملاقات با پیمان فرهنگیان


«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به یک چهاردیواری است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی- عقیدتی» خوانده می‌شوند.

فعال مدنی ساکن بندر کیاشهر در استان گیلان است، در دادگاه بدوی برایش حکم کم‌سابقه ۳۸ سال زندان صادر شده بود که بعدا در مرحله تجدیدنظر به سه سال حبس تعزیری و هفت سال حبس تعلیقی کاهش یافت.

پیمان فرهنگیان شاعر و فعال کارگری است، او برای امرار معاش صیادی می‌کند، به موسیقی و شعر و ادبیات علاقمند است و پس از پایان کار، به مطالعه و نوشتن شعر می‌پردازد.

سال‌هاست که برای تحقق مطالبات کارگران، برابری و رفع تبعیض‌های اجتماعی تلاش می‌کند. فعالیت‌هایی کاملا مسالمت‌آمیز که دلیل بازداشتش شدند.

۳۱ خرداد سال ۹۹ بود که ماموران اطلاعات سپاه او را بازداشت کردند، در ۲۵ روز بازداشت از دسترسی به وکیل محروم بود و تحت فشار برای اعتراف اجباری.

او فعلا با وثیقه آزاد است و سایه اجرای حکم سه سال حبس بر سر اوست.

please wait

No media source currently available

0:00 0:03:21 0:00
لینک مستقیم

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.

XS
SM
MD
LG