لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱ تهران ۰۵:۵۵

آذربایجان چندین سایت اینترنتی دینی «متمایل به ایران» را مسدود کرد


رسانه‌های آذربایجان گزارش داده‌اند که چندین وبسایت تبلیغات دینی «متمایل به جمهوری اسلامی» در این کشور مسدود شده است.

به گزارش پایگاه خبری «ملی آز»، وبسایت‌های تبلیغات دینی «اهل بیت»، «مائده»، «دیه‌رلر» (ارزش‌ها)، «شیعه» و «اسلامین سسی» (صدای اسلام) روز شنبه اول آبان‌ماه مسدود شدند.

همچنین چندین کانال یوتیوبی سریال‌های دینی نیز در کشور مسدود شده است.

دولت آذربایجان رسما اطلاعیه‌ای درباره مسدود کردن این سایت‌ها را منتشر نکرده، اما این سایت‌ها از روز شنبه در جمهوری آذربایجان و خارج از کشور، از دسترس کاربران خارج شده است.

جمهوری آذربایجان همچنین روز ۱۳ مهر ماه حسینیه متعلق به نماینده آیت‌الله علی خامنه‌ای در باکو را بست.

این مسجد با نام «حسینیه اهل بیت ایرانیان مقیم باکو» سال‌هاست که زیر نظر علی‌اکبر اجاقی‌نژاد، نماینده آیت‌الله خامنه‌ای در باکو فعالیت می‌کند و دفتر خود آقای اجاق‌نژاد نیز در همین حسینیه قرار دارد.

برخی گزارش‌های رسانه‌های داخلی نیز حاکی است که آقای اجاقی‌نژاد بعد از نزدیک به سه دهه فعالیت در باکو، به ایران بازگشته است.

این اتفاقات در حالی است که طی هفته‌های گذشته روابط تهران و باکو به شدت تنش‌آلود شده و دو کشور ایران و آذربایجان همزمان چندین مانور نظامی در مناطق مرزی انجام داده‌اند.

ایران می‌گوید که جمهوری آذربایجان «اسرائیل را به نزدیکی مرزهای ایران آورده است»، ادعایی که مقامات آذربایجان به دفعات آن را رد کرده و الهام علی‌یف رئیس‌جمهوری آذربایجان آن را «افترا» نامیده است.

ایران همچنین مدعی شده است آذربایجان قصد تغییر مرزها با ارمنستان را دارد و می‌خواهد مرز زمینی ایران و آرمنستان را قطع کند.

از طرفی آقای علی‌یف اخیرا ایران را متهم کرد که با همدستی با ارمنستان طی دهه‌های گذشته از قره‌باغ کوهستانی برای قاچاق مواد مخدر استفاده می‌کرده است. ایران این ادعا را رد کرده است.

با استفاده از گزارش‌های ملی آز و رادیو فردا؛ د.خ/س.ن

XS
SM
MD
LG