لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲ تهران ۲۳:۲۷

خانواده منوچهر بختیاری از اعتصاب غذای این زندانی خبر دادند


تصویری از منوچهر بختیاری (سمت راست) در کنار خانواده‌اش

خانواده منوچهر بختیاری می‌گویند این زندانی که در زندان انفرادی به سر می‌برد، شش روز است که اعتصاب غذا کرده است.

آصف بختیاری، برادر منوچهر بختیاری، در ویدئویی که با حضور اعضای خانواده‌اش در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، می‌گوید آقای بختیاری پیش از رفتن به زندان انفرادی در نامه‌ای که به دادستان کرج نوشته است که قاضی او را «بدون تفهیم اتهام، بدون اعلام تاریخ دادگاه، بدون اخذ وکیل» در «حکمی ظالمانه و جابرانه» او را به سه سال و نیم زندان محکوم کرده است.

او در این نامه گفته است نزد «عاملین و آمرین کشتار آبان ۹۸» مغضوب واقع شده است، چرا که «در نظام جمهوری اسلامی دادخواهی و خونخواهی جرم است و فریاد دادخواهی باید خفه شود».

آقای بختیاری از اردیبهشت ماه در زندان به‌سرمی‌برد و علاوه بر زندان به دو سال و نیم تبعید و ممنوعیت خروج از کشور همراه است.

آصف بختیاری، برادر منوچهر بختیاری، با انتقاد از فشارهای وارده بر برادرش می‌گوید در وضعیت جدید او «زندان در زندان» شده است و مقام‌های قضایی به درخواست خانواده او توجهی ندارند.

محمدحسین آقاسی، وکیل دادگستری ۲۹ آذر گفته بود که با وجود درخواست خانواده این زندانی، مقامات قضایی کرج به او اجازه نداده‌اند تا وکالت منوچهر بختیاری را عهده‌دار شود.

پویا بختیاری در آبان سال ۹۸ به‌دلیل اصابت گلوله به جمجمه‌اش در کرج کشته شد. آقای بختیاری پس از کشته شدن فرزندش توسط ماموران حکومت، بارها در اعتراض به عدم رسیدگی به این پرونده، اقدامات اعتراضی انجام داده و چند بار توسط ماموران امنیتی بازداشت شده است.

علاوه بر او سایر اعضای خانواده پویا بختیاری با تهدید مواجه شده‌اند. از جمله مهرداد بختیاری، عموی پویا بختیاری شهریور امسال در پیامی ویدئویی ماموران امنیتی جمهوری اسلامی را متهم کرد که ترمز خودروی شخصی‌اش را از کار انداخته و قصد جانش را کرده‌اند.

مهرداد بختیاری نیز به پنج سال حبس تعلیقی و دو سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده است.

XS
SM
MD
LG