لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰ تهران ۰۴:۴۳

گزارش‌ها از سکته مغزی یک زندانی سیاسی «بر اثر تزریق داروی اشتباه»


فعالان مدافع حقوق بشر از سکته مغزی یک زندانی سیاسی در ایران بر اثر تزریق داروی اشتباه و تاخیر در اعزام او به بیمارستان خبر داده‌اند.

وبسایت حقوق بشری جوانه‌ها به نقل از منابع مطلع گزارش داد که مهدی صالحی قلعه شاهرخی از زندانیان اعتراضات دی ماه ۹۶ که در زندان دستگرد اصفهان محبوس است در پی سکته مغزی به بیمارستان الزهرای اصفهان منتقل شده است.

این گزارش می‌گوید که آقای صالحی ابتدا به دلیل ناراحتی از ناحیه قلب و فشار به مغز به بهداری زندان مراجعه می‌کند و در آنجا به وی دارویی تزریق می‌شود که موجب تشنج او شده و حالش رو به وخامت می‌گذارد.

برخی از فعالان مدنی با سابقه محکومیت سیاسی نظیر آرش صادقی نیز در شبکه‌های اجتماعی این گزارش‌ها را تایید کرده‌اند.

آقای صادقی در توییتر نوشت که مهدی صالحی روز سه‌شنبه۲۱ دی ماه به دلیل تزریق داروی اشتباه و همچنین تأخیر در اعزام وی به بیمارستانی خارج از زندان دچار سکته مغزی شد.

طبق گزارش‌ها، مهدی صالحی با اتهاماتی نظیر محاربه، بغی و افساد فی الارض در ابتدا به اعدام محکوم شده بود، اما این حکم شکسته شد. وبسایت جوانه‌ها می‌نویسد که آقای صالحی در اعتراضات سال ۹۶ هدف تیر ساچمه‌ای قرار گرفت و از ناحیه سر آسیب دید.

این گزارش می‌گوید که شرایط جسمانی او اکنون وخیم است در حالی که ماموران اطلاعاتی و امنیتی اجازه ملاقات خانواده وی با فرزندشان را نمی‌دهند.

اعتراضات دی ماه ۹۶ در واکنش به شرایط نابه‌سامان اقتصادی در کشور شکل گرفت، اما به زودی تغییر جهت داد و کلیت حکومت ایران را هدف قرار داد. این اعتراضات در نهایت به خاطر سرکوب شدید فروکش کرد.

با استفاده از گزارش‌های وبسایت جوانه‌ها و حساب‌های کاربری آرش صادقی و ۱۵۰۰ تصویر در شبکه اجتماعی توییتر؛ س.ن

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG