لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ تهران ۱۱:۳۱

بورس مهسا ژینا امینی در رادیوفردا


دوره بورسیه: یکم ژوئن ۲۰۲۴ تا ۳۱ اوت ۲۰۲۴
آخرین مهلت ارسال درخواست: ۳۱ مارس ۲۰۲۴
زمان اعلام نتایج: ۳۰ آوریل ۲۰۲۴

رادیوفردا برای گرامی‌داشت یاد مهسا امینی، دختر ۲۲ ساله کُرد ایرانی که جان‌باختن او در شهریور ۱۴۰۱ در بازداشتگاه گشت ارشاد جمهوری اسلامی به اعتراضات گسترده سراسری انجامید، طرحی به نام «بورس مهسا ژینا امینی» ارائه می‌دهد.

بورس مهسا امینی، به عنوان ادای احترام به زندگی مهسا و با هدف پشتیبانی از آزادی بیان زنان جوان، آن‌ها را یاری می‌کند تا فعالیت‌های خود در پشتیبانی از حقوق و آزادی زنان را پی بگیرند.

این برنامه به طور سالانه برای سه زن جوان ایرانی در نظر گرفته می‌شود که پیشینۀ اثبات‌شده‌ای در دفاع از آزادی بیان، توانمندسازی زنان و برابری زنان در جامعه از طریق روزنامه‌نگاری، هنر، ادبیات و شعر داشته باشند.

اگر دوره نخست این طرح پذیرفته نشده‌اید، همچنان می‌توانید درخواست خود را برای دوره جدید بورس مهسا ارائه کنید.
جزئیات برنامه

این طرح به مدت سه ماه و از راه دور اجرا می‌شود. برگزیدگان ماهانه مبلغ یک هزار دلار کمک‌هزینه دریافت می‌کنند و برای تولید محتوا در مورد حقوق زنان در ایران، با دبیران رادیوفردا همکاری نزدیک خواهند داشت.

شرایط پذیرش

اهدای این کمک‌هزینه بر پایۀ شرایط رقابتی انجام می‌شود و گزینش افراد منتخب بر عهدۀ هیئتی متشکل از روزنامه‌نگاران رادیوفردا خواهد بود.

متقاضیان باید واجد شرایط زیر باشند:

۱. زن، مقیم خارج از ایران، و بین ۱۸ تا ۲۵ ساله باشند

۲. با رسالت و مأموریت رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی هم‌سو باشند

۳. به زبان فارسی تسلط کامل داشته باشند

۴. با زبان انگلیسی در حد نیاز برای ارتباطات کاری آشنا باشند

نحوۀ درخواست

داوطلبان باید مدارک زیر را ارسال کنند:

۱. رزومه، شامل اطلاعات تماس فعلی

۲. انگیزه‌نامه

۳. دو نمونه کار

جزئیات هر بخش مربوط به درخواست بورسیه را می‌توانید در زیر مشاهده کنید.

درخواست بورسیه باید به زبان انگلیسی ارسال شود، اما نمونه کارها می‌تواند فارسی باشد.

لطفاً نمونه‌ها را به‌صورت پیوست و از طریق این پورتال درخواست آنلاین ارسال کنید.

رزومه

خواهشمند است رزومه به‌روزشدۀ خود را به‌همراه اطلاعات تماس فعلی ارسال کنید. اطلاعات تماس باید شامل همۀ مواردی باشد که در ادامه ذکر می‌شود: نام، نشانی ایمیل، نشانی نمایۀ (پروفایل) فرد در رسانه‌های اجتماعی، شماره تلفن، نشانی محل سکونت فعلی و نشانی محل سکونت دائمی فرد، سابقۀ کاری دقیق از زمان تکمیل تحصیلات رسمی و سوابق تحصیلی.

لطفاً چنانچه تا کنون موفق به کسب جایزه‌ای درخور توجه یا دستاوردی ممتاز شده‌اید، و یا در حال حاضر در گروه‌های حرفه‌ای، سیاسی یا سایر گروه‌ها عضویت دارید یا اخیراً عضویت داشته‌اید، موارد را به‌صورت فهرست‌وار درج کنید. همچنین اگر تا کنون موفق به کسب مدرک مربوط به مهارت زبان انگلیسی شده‌اید؛ نوع و سطح آن را نیز قید کنید.

انگیزه‌نامه

لطفاً در انگیزه‌نامه، دلایل خود را برای درخواست این کمک‌هزینه بیان کنید. همچنین علایق روزنامه‌نگاری، ارزش‌ها یا تجربیاتی که شما را در این طرح واجد شرایط می‌کند، لحاظ کنید و اهداف حرفه‌ای خود پس از اتمام دورۀ بورسیه را نیز در میان بگذارید.

نمونه‌های کار

خواهشمند است دو نمونه از بهترین کارهای قبلی خود را، در هر قالب و پلتفرمی که ارائه شده و به زبان اصلی آن، به صورت پیوست ارسال کنید. از تاریخ اصلی انتشار نمونه‌کارها تا مهلت درخواست بورسیه نباید بیش از ۱۲ ماه گذشته باشد. تاریخ همه نمونه‌‌کارها باید مشخص باشد.

پرسش‌ها

اگر در مورد این بورسیه تحصیلی پرسشی دارید، لطفاً با نشانی ایمیل fellowships@rferl.org مکاتبه کنید.

تازه‌های ایران و جهان

XS
SM
MD
LG