لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ تهران ۰۰:۱۷

یاشار سلطانی و صبا آذرپیک، روزنامه‌نگاران ایرانی، زندانی شدند


قوه قضائیه از زندانی شدن یاشار سلطانی و صبا آذرپیک، دو روزنامه‌نگار ایرانی، برای اجرای حکم زندان آنها خبر داد. بازداشت آنها همرمان با اعلام تأیید صلاحیت شش نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری اعلام شده است.

خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضائیه، روز یکشنبه ۲۰ خرداد اعلام کرد آقای سلطانی در یک پرونده «۱۷ شاکی» دارد و اتهام او «یازده فقره نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی» است و به یک سال و دو ماه حبس تعزیری محکوم شده است.

میزان همچنین خبر داده که صفورا (صبا) آذرپیک به دلیل «پنج فقره نشر اکاذیب» به دو سال حبس تعزیری و پرداخت جریمه و بابت «تهدید» به یک سال حبس تعزیری محکوم شده و برای اجرای این احکتم «وارد زندان شد».

پیش‌تر در شبکه‌های اجتماعی اعلام شده بود که این دو روزنامه‌نگار توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده‌اند.

برخی فعالان سیاسی و رسانه‌ای در ایران، بازداشت این دو را مرتبط با محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی و یکی از داوطلبان نامزدی انتخابات ریاست جمهوری دانسته‌اند.

یاشار سلطانی علاوه بر افشاگری دربارهٔ «تخلفات» محمدباقر قالیباف در دوران حضور به عنوان شهردار تهران، امسال پرونده «زمین‌خواری» کاظم صدیقی، امام‌جمعه تهران، را نیز فاش کرد.

او سپس دربارهٔ قرارداد مبهم علیرضا زاکانی، شهردار فعلی تهران و دیگر نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری پیش رو، برای خرید اتوبوس برقی از چین افشاگری کرد.

XS
SM
MD
LG