لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ تهران ۰۰:۰۳

مرد افغان بعد از حمله به تماشاگران فوتبال با شلیک پلیس آلمان «کشته شد»


پلیس آلمان می‌گوید یک تبعه افغانستان را که با چاقو به چند نفر از تماشاگران بازی‌های جام ملت‌های اروپا در یک مهمانی حمله کرده بود، از پا درآورده است.

خبرگزاری آلمان روز شنبه ۲۶ خرداد گزارش داد که فرد مهاجم به افرادی که در یک مهمانی خصوصی بازی افتتاحیه مسابقات فوتبال یورو ۲۰۲۴ را تماشا می‌کردند، با چاقو حمله کرده است.

پلیس آلمان بدون اشاره به نام فرد مهاجم گفته است او تبعه افغانستان و ۲۷ ساله بوده است.

این مرد افغان ابتدا یک هم‌وطن ۲۳ ساله خود را با ابزاری «چاقو مانند» زخمی کرده که به علت شدت جراحات جان داده است.

او سپس به افرادی که در مهمانی خصوصی در حال تماشای بازی افتتاحیه مسابقات فوتبال یورو ۲۰۲۴ بودند حمله کرد و سه تبعه آلمانی را زخمی کرده که حال دو تن از آنها وخیم گزارش شده است.

این حادثه عصر روز گذشته در شهر کوچک ولمیراشتت در ۱۳۰ کیلومتری غرب برلین اتفاق افتاده است.

پلیس محلی می‌گوید این فرد اهل افغانستان هنوز زمانی که پلیس به محل حمله رسیده، چاقو در دست داشته و می‌خواسته به ماموران پلیس نیز حمله کند.

دو پلیس شهر ولمیراشتت با شلیک به این تبعه افغانی او را زخمی کرده‌اند و بعد از رساندن به بیمارستان جان باخته است.

پلیس می‌گوید هنوز انگیزه این مرد از حمله با چاقو به یک هم‌وطن و اتباع آلمانی مشخص نشده است.

وزارت کشور ایالت زاکسن انهالت که شهر ولمیراشتت نیز در آنجا قرار دارد، گفته است حضور پلیس در این ایالت گسترده‌تر شده است.

این سومین حمله اتباع افغانستانی در آلمان طی کمتر از سه هفته است.

دفتر دادستانی و پلیس شهر فرانکفورت ۲۲ خرداد اعلام کردند یک زن ۴۱ ساله آلمانی بر اثر حمله یک تبعه ۱۹ساله افغانستان به شدت مجروح شده است.

این مهاجم به زن آلمانی که روی نیمکت پارکی در نزدیکی رودخانه «مین» نشسته بود، حمله کرده و چندین ضربه چاقو به گردن و سر او وارد کرده است.

پلیس آلمان می‌گوید قربانی با مداخله رهگذران نجات یافت و مهاجم از صحنه متواری شد. اما در حالی که بین بوته‌ها پنهان شده بود،‌ بازداشت شد.

یک تبعه ۲۵ ساله افغان دیگر نیز ۱۱ خرداد در حمله به یک تجمع گروه‌های راست افراطی در شهر مانهایم، چند نفر را مجروح کرد و یک پلیس را کشت.

در این حمله، مهاجم با چاقو به شرکت‌کنندگان حمله کرد و میشائیل استورزنبرگر،‌ فعال سیاسی مخالف اسلام، یک پلیس و چهار تن دیگر را با ضربات چاقو مجروح کرد.

دولت آلمان اعلام کرد در حال بررسی اخراج آن دسته از مهاجران از کشورهایی مانند افغانستان و سوریه است که در این کشور خطر و تهدید امنیتی به‌شمار می‌روند.

نانسی فایزر وزیر کشور آلمان روز ۱۶ خردادماه گفت: «هر کاری که ممکن است انجام می‌دهد تا اخراج مهاجران تبه‌کار به کشورهایی مانند افغانستان و سوریه را از سر بگیرد.»

به گفته خانم فایزر کسانی که برای آلمان «‌تهدید بالقوه»‌ به‌شمار می‌روند باید «به‌سرعت»‌ اخراج شوند.

XS
SM
MD
LG