لینک‌های قابلیت دسترسی

چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ تهران ۰۵:۰۱

پادشاه عربستان به نامه رهبر جمهوری اسلامی پاسخ گفت


دبیر شورای عالی امنیت ملی عربستان پاسخ مللک عبدالله را به نامه آيت الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی به تهران برد.


هنوز گزارشی از محتوای اين پاسخ منتشر نشده است.


علی لاریجانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی در پایان سفر بندرابن سلطان ، دبیر شورای عالی امنیت ملی عربستان سعودی به تهران گفت در اين سفر درباره مسائل و موضوع های دو جانبه و منطقه ای از جمله مسائل هسته ای ، لبنان و عراق مذاکره شد.


آقای لاریجانی افزود که عربستان می‌تواند نقشی مهم در حل مشكلات و ایجاد آرامش در منطقه داشته باشد .


به گزارش خ برگزاری دانشجو یان ایران ، ا یسنا ، بندرابن سلطان ، دبیر شورای عالی امنیت ملی عربستان امروز در فرودگاه مهرآباد پرونده هسته ای ايران را بسيار حساس خواند و گفت که حامل پاسخ نامه های مقام های جمهوری اسلامی به مل ک عبدالله پادشاه این کشور در سفر اخیر علی لاریجانی به ریاض بوده است.


گفته می شود در این نامه ها که همزمان با سفر وزیر امور خارجه امریکا به ریاض، برای ملک عبدالله فرستاده شد ، رهبران جمهوری اسلامی خواهان میانجگیری عربستان سعودی در حل مسائل موجود میان ایران و آمریکا شده بودند.


ايران در آن هنگام اين مسئه را رد کرد، اما در پی سفر آقای لاریجانی به عربستان سعودی، وزیر امور خارجه این کشور تاکید کرد که عربستان سعودی حاضر به میانجیگری بین ایران و آمریکا نیست.


علی لاریجانی دبیر عالی شورای عالی امنیت ملی ایران همچنين در باره گزارش هايی در مورد احتمال اعزام نماینده ای از سوی فرانسه به ایران گفت :«و زر يران امور خارجه ایران و فرانسه با یكدیگر مذاكره و گفت ‌وگو می‌كنند و قرار است در روزهای آتی هیاتی از این كشور به ایران بیاید .»


XS
SM
MD
LG