لینک‌های قابلیت دسترسی

یکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶ تهران ۰۲:۰۲

نامزدهای مسابقه سينمای ايران


بهترين فيلم:


۱- "اتوبوس شب" به تهيه کنندگی مهدی همايونفر
۲- "روز سوم" به تهيه کنندگی عليرضا جلالی
۳- "مينای شهر خاموش" به تهيه کنندگی امير شهاب رضويان


بهترين کارگردانی:


۱- کيومرث پوراحمد برای "اتوبوس شب"
۲- بهرام توکلی برای "پابرهنه در بهشت"
۳- اميرشهاب رضويان برای "مينای شهر خاموش"
۴- محمدمهدی عسگرپور برای "اقليما"
۵- محمدحسين لطيفی برای "روز سوم"


بهترين فيلمنامه:


۱- رخشان بنی اعتماد، فريد مصطفوی، محسن عبدالوهاب و نغمه ثمينی برای "خون بازی"
۲- مهدی سجاده چی برای "روز سوم"


بهترين بازيگر نقش اول زن:‌


۱- رويا تيموريان برای "گوشواره"
۲- باران کوثری برای "خون بازی"
۳- باران کوثری برای "روز سوم"
۴- پريوش نظريه برای "تک‌درخت‌ها"


بهترين بازيگر نقش اول مرد:


۱- پوريا پورسرخ برای "روز سوم"
۲- سعيد پورصميمی برای "تک‌درخت‌ها"
۳- بهرام رادان برای "سنتوری"
۴- مسعود رايگان برای "خون بازی"
۵- خسرو شکيبايی برای "اتوبوس شب"


بهترين فيلمبرداری:


۱-همايون پايور برای "تک‌درخت‌ها"
۲- فرج حيدری برای "قاعده بازی"
۳- حميد خضوعی ابيانه برای "پابرهنه در بهشت"
۴- ابراهيم غفوری برای "روز سوم"
۵- محمود کلاری برای "خون بازی"


بهترين تدوين:


۱- بهرام دهقانی برای "پابرهنه در بهشت"
۲- محمدعلی سجادی برای "مخمصه"
۳- سپيده عبدالوهاب برای "خون بازی"
۴- فرامرز هوتهم برای "مينای شهر خاموش"


بهترين موسيقی متن:


۱- داريوش تقی پور برای "مينای شهر خاموش"
۲- کامبيز روش روان برای "بچه های ابدی"
۳- اردوان کامکار برای "سنتوری"
۴- عليرضا کهن ديری برای "روز سوم"


بهترين بازيگر زن نقش مکمل:


۱- پانته‌آ بهرام برای "بچه های ابدی"
۲- بيتا فرهی برای "خون بازی"
۳- پريوش نظريه برای "پاداش سکوت"


بهترين بازيگر مرد نقش مکمل:


۱- صابر ابر برای "مينای شهر خاموش"
۲- حامد بهداد برای "روز سوم"
۳- مهرداد صديقيان برای "اتوبوس شب"
۴- جعفر والی برای "پاداش سکوت"
۵- افشين هاشمی برای "پابرهنه در بهشت"


بهترين صدابرداری:


۱- حسن زاهدی و داريوش صادقپور برای "پابرهنه در بهشت"
۲- يداله نجفی برای "خون بازی"
۳- يداله نجفی برای "مينای شهر خاموش"
۴- بهروز معاونيان برای "روز سوم"


بهترين طراحی صحنه و لباس:‌


۱- مهرداد زاهديان برای "مينای شهر خاموش"
۲- مجيد ليلاجی برای "پابرهنه در بهشت"
۳- احمدرضا معتمدی برای "قاعده بازی"
۴- مجيد ميرفخرايی و محمدرضا شجاعی برای "اخراجی‌ها"
۵- محسن نوری برای "روز سوم"


بهترين جلوه‌های ويژه:


۱- محسن روزبهانی و علا‌ء الدين پژهان برای "قاعده بازی"
۲- محسن روزبهانی برای "روز سوم"
۳- محمدجواد شريفی راد و بهنام خاکسار برای "اخراجی‌ها"


بهترين چهره ‌پردازی:


۱- علی سام خواه برای "روز سوم"
۲- سعيد ملکان برای "پابرهنه در بهشت"
۳- مهرداد ميرکيانی برای "خون بازی"


بهترين فيلم کوتاه داستانی:‌


"پشت سر من" به کارگردانی کيارش اسدی زاده
"صفر درجه" به کارگردانی اميد خوش نظر
"مترسک" به کارگردانی شاپور شهبازی
"وزن بودن" به کارگردانی حميد بهرامی
"ويزيت" به کارگردانی ناصر ناصرپور
"يک روز زيبا" به کارگردانی ارشيا شکيبائيان


بهترين فيلم مستند:


۱- "تهران انار ندارد" مسعود بخشی
۲- "خاطرات يک ۷۵ ساله" محمدرضا اصلانی
۳- "سرزمين گمشده" وحيد موسائيان
۴- "ليلی کجاست؟" محمد شيروانی


بهترين کارگردان مستند:


۱- مسعود بخشی برای "تهران انار ندارد"
۲- مهرداد اسکويی برای "روزهای بی تقويم"
۳- محمود کيانی فلاورجانی برای "زيستن"
۴- وحيد موسائيان برای "سرزمين گمشده"
۵- کاوه بهرامی مقدم برای "سفر در امتداد سرزمين کهن"
۶- محمد شيروانی برای "ليلی کجاست؟"


بهترين تحقيق و پژوهش مستند:


۱- پيروز کلانتری برای "تهران، چند درجه ريشتر"
۲- محمدرضا اصلانی برای "خاطرات يک ۷۵ ساله"
۳- منوچهر طياب برای "دريای پارس"
۴- اميد بنکدار و کيوان عليمحمدی برای "سرخ"
۵- وحيد موسائيان برای "سرزمين گمشده"
۶- محمدرضا درويشی برای "ليلی کجاست؟"


XS
SM
MD
LG