لینک‌های قابلیت دسترسی

یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ تهران ۱۹:۴۶

درگیری نیروی انتظامی بدنبال انفجار بمب در زاهدان


در پی انفجار یک بمب نسبتا قوی، جمعه شب در زاهدان، درگیریهایی میان نیروی انتظامی جمهوری اسلامی و افراد مسلح در این شهر گزارش شده است.


به گزارش خبرگزاری های داخلی ایران، انفجار مقارن ساعت 22 شب گذشته، و در حوالی یک مدرسه دخترانه، و در نزدیکی کلانتری شماره 19 زاهدان روی داده است.


هنوز از تلفات احتمالی گزارشی ارسال نشده است.


خبر گزاری دولتی ایرنا گزارش داد در پی انفجاربمب، افراد مسلح ، شروع به تیر اندازی کردند، و سپس در گیری میان مهاجمین و نیروی انتظامی اغاز شد.


بنا بر همین گزارش خیابان های مرتبط با محل انفجار از سوی نیرو های امنیتی مسدود شده است


در این ارتباط حسنعلی نوری Hassanali Nouri فرماندار زاهدان گفته است عاملان بمبگزاری شب گذشته از سوی نیروی انتظامی تحت تعقیب هستند.


این در حالی است که به گزارش خبر گزاری فارس، یک گروه تندروی اسلامی موسوم به جند الله مسئولیت این انفجار را به عهده گرفته است.


گروه مذکور همچنین مسئولیت انفجار روز چهارشنبه در زاهدان را به عهده گرفت که ، در آن به 11 عضو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کشته شدند.


مقامات جمهوری اسلامی میگویند، 5 نفر از عاملان انفجار روز چهار شنبه ، از جمله یکی از فرماندهان آنان، توسط نیروی انتظامی دستگیر شده است.


جمهوری اسلامی، بریتانیا و امریکا را متهم میکند که به گرو ه های شورشی نواحی مرزی ایران، در انجام عملیات خرابکارانه یاری می رسانند.


XS
SM
MD
LG