لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۰:۴۰

ایران ضرب الاجل امروز شورای امنیت را رد کرد


محمود احمدی نژاد، رییس جمهوری اسلامی ایران ضرب الاجل ِ امروز شورای امنیت سازمان ملل برای تعلیق غنی سازی اورانیوم را رد کرد و در شهر املش استان گیلان در جمع مردم این شهر گفت که جمهوری اسلامی با اقتدار و تدبیر تا رسیدن به قله هسته ای، راه خود را ادامه خواهد داد.

این درحالی است که روز گذشته محمود احمدی نژاد خطاب به کشورهای غربی گفت:«ایران در صورتی غنی سازی اورانیوم را به حالت تعلیق در می آورد که غرب هم چنین کاری را انجام دهد.»

تونی اسنو، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده دیروز سه شنبه درباره «جدی بودن» درخواست رییس جمهوری ایران سوال کرد و گفت که آمریکا از کمک به ایران برای دستیابی به انرژی صلح آمیز هسته ای خشنود خواهد شد و افزود:« واقعیت این است که ما از کمک به ایران برای دستیابی به انرژی صلح آمیز هسته ای خوشحال می شویم. با این حال جامعه جهانی این موضوع را به طور واضح بیان کرده که ایران نباید در موقعیت تولید یا گسترش سلاح های هسته ای قرار بگیرد.»

روز گذشته علی لاریجانی، مذاکره کننده اصلی جمهوری اسلامی در امور هسته ای، در دیدار با رییس آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت ایران حاضر است درباره صلح آمیز بودن برنامه هسته ای خود به غرب تضمین بدهد.

دو ماه پیش شورای امنیت سازمان ملل طی قطعنامه ای به ایران 60 روز مهلت داد فعالیت های مربوط به غنی سازی اورانیوم را به حالت تعلیق درآورد. این مهلت امروز چهارشنبه 21 فوریه برابر با 2 اسفند به پایان می رسد.

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG