لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ تهران ۰۷:۴۱

چند صد نفر در مقابل سفارت برتانیا در تهران تظاهرات کردندبنا به گزارش ايرنا خبرگزاری رسمی ايران – چند صد نفر که خود را دانشجويان بسيجی خوانده اند تظاهرات خشونت آميزی در مقابل سفارت بريتانيا در تهران برگزار کردند. تظاهرکنندگان به آنچه ورود غير قانونی نيروهای بريتانيايی به آبهای ايران خواندند، اعتراض کرده وبه سوی سفارت بريتانيا سنگ و ترقه پرتاب کردند.


تا کنون گزارشی از خسارات احتمالی منتشر نشده است.


در بيانيه ای که تظاهرکنندگان بعنوان قطعنامه منتشر کرده اند، از سفارت بريتانيا در تهران به عنوان «جاسوسخانه» ياد شده، که يادآور اشغال سفارت امريکا در تهران و گروگانگيری ۴۴۴ روزه ديپلماتهای امريکايی است.


در همين حال محمود احمدی نژاد رئيس جمهوری اسلامی طی سخنانی روز شنبه خواهان عذر خواهی بريتانيا شد و گفت: «متکبرين بجای عذرخواهی بيانيه صادر می کنند.»از سوی ديگز جرج بوش رئيس جمهوری آمريکا روز شنبه خواهان آزادی نيروهای بريتانيايی شد.جرج بوش نيروهای بازداشت شده ی بريتانيايی را "گروگان" خواند و گفت اين برخورد ايران "اقدامی غير قابل توضيح است."


در حالی که ايران می گويد ۱۵ ملوان و تفنگدار بريتانيايی که بيش از يک هفته ی پيش بازداشت شدند به طور غير قانونی وارد آب های ايران شده بودند، بريتانيا استادی منتشر کرده که بر اساس آن نيروهايش در هنگام بازداشت در آب های عراق بوده اند.
صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG