لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۶:۵۹

انفجار در بغداد ۷۵ کشته برجای گذاشتساعاتي پس از آغاز تهاجم گسترده نزدیک به ده هزار سرباز آمريکايی و عراقی بر ضد شبه نظاميان القاعده، انفجار در يک خودروی بمب گذاری شده در مرکز بغداد، هفتاد و پنج کشته و ده ها تن مجروح برجاي گذاشت.
ارتش آمريکا پيشتر اعلام کرده بود که امروز سه شنبه (بیست و نهم خرداد ماه) عمليات تهاجمی گسترده یی را زیر عنوان" شکافنده پیکان " Arrowhead Ripper در پیرامون شهر بعقوبه در استان دياله آغاز کرده است. بگفته منابع نظامی آمریکا، در نخستین ساعات این درگیری ها؛ ۲۲ شبه نظامی ستیزه جو کشته شدند.
در تحولی ديگر، ارتش آمريکا اعلام کرد که روز گذشته شبه نظاميان در بغداد يک سرباز آمريکايی را کشتند.
در همين حال، مردان مسلح پنج تن از پیشمرگه های منطقه خودمختار کردستان عراق را، که برای مشارکت در عملیات چهار ماهه سرکوبی شورشیان و ستیزه جویان رهسپار بغداد بودند، کشتند.
از سوی دیگر، دو روز درگيری ميان شبه نظاميان وابسته به مقتدا صدر، روحاني تندرو شيعه و نيروهای پليس عراق در شهر ناصريه در جنوب عراق، بیست و سه کشته بر جای گذاشته است.
به گفته مسوولان، این درگیری ها روز یکشنبه گذشته (بیست و هفتم خرداد ماه)، هنگامی آغاز شد که نیروهای شهربانی عراق به يکي از دفاتر مقتدا صدر در ناصریه حمله کردند.XS
SM
MD
LG