لینک‌های قابلیت دسترسی

یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ تهران ۱۹:۴۳

« مرکز مقابله با فاجعه و بحران » در خلیج فارس تاسیس می شودعبدالرحمان العطیه، دبیرکل شورای همکاری خلیج "فارس"، می گوید: کشورهای عضو این شورا قصد دارند یک « مرکز مقابله با فاجعه و بحران » تاسیس کنند.
وی که برای شرکت در نشست شورای وزيران امور خارجه شورای همکاری خلیج فارس به جده در عربستان سعودی رفته بود، گفت: وظایف این مرکز را کارشناسانی از شش کشور عضو، در روزهای آینده تعیین خواهند کرد.
دو روز پیش از این، وزیران دفاع و روسای سازمان های اطلاعاتی-امنیتی این شش کشور نیز گرد آمدند و درباره چگونگی جلوگیری از خطرات احتمالی ناشی از بحران عراق و بن بست هسته یی جمهوری اسلامی رایزنی کردند.
امارات متحده عربی، بحرین، عربستان، عمان، قطر و کویت، اعضای شورای همکاری خلیج فارس، از خطرات زیست – محیطی ناشی از برنامه های اتمی جمهوری اسلامی بارها اظهار نگرانی کرده اند.
در پایان نشست جده، سعود الفيصل، وزير امور خارجه عربستان، درباره ادعای مالکیت امارات متحده ی عربی بر جزاير تنب بزرگ، تنب کوچک و ابوموسی، گفت: مذاكرات با ایران برای حل مسالمت آميز اين مساله همچنان ادامه دارد و در صورت عدم نتيجه گيری از آن، اين پرونده به دادگاه بين المللي ارجاع داده خواهد شد.
XS
SM
MD
LG