لینک‌های قابلیت دسترسی

پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ تهران ۱۱:۰۹

پخش بخش دوم "اعترافات" پژوهشگران ایرانی-آمریکایی


قراراست تلویزیون جمهوری اسلامی امشب، پنج شنبه (بیست وهشتم تیرماه)، بخش دوم آنچه را "اعترافات" هاله اسفندیاری، کیان تاجبخش و رامین جهانبگلو می خواند؛ پخش کند.


شبکه های یک و "خبر" تلویزیون جمهوری اسلامی شب گذشته ، بخش اول این برنامه را با عنوان"به اسم دمکراسی " پخش کردند. در برنامه دیشب ، این سه پژوهشگر پس از معرفی خود و توضیح درباره سوابق تحصیلی و پژوهشیشان، در مورد شرکتشان در کنفرانس های مختلف، با میزبانی مرکز پژوهشی "وودرو ویلسون" و بنیاد "سوروس"، توضیح دادند.


در طول این برنامه، در لابلای سخنان این پژوهشگران، تصاویری از اعتراضات و ناآرامی های گرجستان و اوکرائین، که هواداران دموکراسی را در آن دو کشور به قدرت رساند، پخش می شد.


جمهوری اسلامی بنیاد سوروس و مرکز تحقیقاتی وودرو ویلسون را متهم می کند که با ایجاد یک شبکه ارتباط غیر رسمی، اهداف "براندازی نرم" در ایران را دنبال می کند و وظیفه این سه پژوهشگر نیز، شناسایی استادان دانشگاه های ایرانی وبر قراری ارتباط با آن ها بوده است.


وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی بنیاد سوروس را همچنین متهم به داشتن نقش اساسی در بروز تحولات اجتماعی و اعتراضات مسالمت آمیزی در گرجستان واوکرائین می کند که منجر به فروپاشی رژیم های سابق آن کشورها شد.


مصاحبه با این پژوهشگران در اتاق هایی مبله شده انجام گرفته است، در حالی که این افراد در طول بازجویی از آن ها در زندان بوده اند.


وزارت خارجه آمریکا و سازمان های جهانی مدافع حقوق بشر، اقدام جمهوری اسلامی را در پخش این گونه "اعترافات" محکوم کرده اند.XS
SM
MD
LG