لینک‌های قابلیت دسترسی

یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ تهران ۱۹:۴۳

سومین دور مذاکرات اتمی فردا در تهران برگزار می شودهیات آژانس بین المللی انرژی اتمی برای ادامه مذاکرات در چارچوب توافق بر سر تهیه یک برنامه کاری در ظرف دو ماه، برای پاسخگویی به ابهام های بر جای مانده در ارتباط با پرونده هسته یی جمهوری اسلامی فردا (دوشنبه، بیست و نهم مرداد) به تهران می رود. سرپرستی این هیات را "اولی هاینونن"، معاون محمد البراداعی، مدیر کل آن آژانس و سرپرستی هیات ایران را جواد وعیدی، معاون علی لاریجانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی، برعهده خواهند داشت.
این سومین دور مذاکرات دو طرف در این زمینه خواهد بود. در مذاکراتی که تاکنون انجام شده ، دو طرف بر سر تدوین مقررات بازرسی ازتاسیسات غنی سازی اورانیوم در نطنز و افزودن پنج بازرس دیگر به شمار بازرسان بین المللی ِ ناظر بر فعالیت


های ِ هسته یی جمهوری اسلامی به توافق رسیده اند.
بر پایه همین گزارش، هیاتی از بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز روز چهارشنبه آینده (سی ویکم مرداد) وارد تهران می شود. این هیات در پانزدهم مرداد جاری از تاسیسات هسته یی آب سنگین اراک بازدید کرده بود.


محمد البرادعی، مدیر کل آژانس بین المللی انرژی ِ اتمی نتیجه نهائی این مذاکرات را روز دهم سپتامبر (نوزدهم شهریور ماه) به شورای حکام ارائه خواهد داد.


XS
SM
MD
LG