لینک‌های قابلیت دسترسی

چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ تهران ۰۳:۲۵

ایران می گوید سه هزار سانتریفوژ فعال در نطنز داردمحمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری اسلامی امروز(یکشنبه، یازدهم شهریور) گفت که ایران هم اكنون بيش از سه هزار سانتريفوژ فعال دارد و هر هفته هم يك مجموعه جديد از این دستگاه های گریز از مرکز در تاسیسات هسته یی نطنز نصب می شود. محمد البرادعی مدیر کل آژانس بین الملی انرژی اتمی در گزارش اخیر خود به شورای حکام ِ آن آژانس گفت که تا تاریخ نوزدهم اوت، دوهفته پیش، ایران نزدیک به دو هزار سانتریفوژ در نظنر راه اندازی کرده است.
آقای احمدی نژاد همچنین برخی افراد را در داخل ایران متهم کرد که " تلاش و سازماندهي می كردند تا عليه ايران قطعنامه صادر شود" وگفت که "ما سند و مدرک داریم که این افراد حتی آخرين اخبار و اطلاعات را نيز به غربی ها منتقل می کردند."
بگفته آقای احمدی نژاد این عده کسانی هستند که اگر نامشان را فاش کند، هیچ کس باور نخواهد کرد. رئیس جمهوری اسلامی دلیل و علت محفوظ و محرمانه نگاه داشتن نام این افراد را روشن نکرد.


محمود احمدی نژاد افزود که "اين افراد يك يا دو نفر نبودند بلكه حداقل هشت تا ده نفر بودند و الان هم چنين افرادی هستند كه به كشورهای حاشيه خليج فارس می روند و پيام می دهند كه با دولت ايران همكاری نكنيد."


XS
SM
MD
LG