لینک‌های قابلیت دسترسی

جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ تهران ۲۱:۴۲

بنابر نتايج غيررسمی، پرویز مشرف در انتخابات پیروز شد


به گفته مقامات رسمی، پرويز مشرف در انتخابات رياست جمهوری پاکستان برای سومين دور به اين سمت برگزيده شده است؛ هر چند بنا بر قوانين پاکستان، اين مساله به دليل مسايل حقوقی هنوز رسمأ نمی تواند اعلام شود.

قاضی محمد فاروق کميسر عالی انتخابات پاکستان، گفت که آقای مشرف موفق شده است ۲۵۲ رای از مجموع ۲۵۷ رای پارلمان ملی را کسب کند.

وی همچنين گفت که ژنرال مشرف توانسته تاکنون و در حالی که شمارش آرا ادامه دارد، آرای سه پارلمان ايالتی، از مجموع چهار پارلمان را به خود اختصاص دهد.

سيمی محمد يکی از نمايندگان پارلمان ايالتی سرحد شمال غربی پاکستان در گفت و گو با راديو اروپای آزاد / راديو آزادی پيروزی پرويز مشرف را تاييد کرد. وی گفت: "خدا را به خاطر شانس رای دادن به مشرف شکر می کنيم. ما در انتخابات پيروز شديم."

مخالفان آقای مشرف می گويند که او بر اساس قانون نمی تواند در حالی که هنوز فرماندهی کل قوا را بر عهده دارد، بار ديگر برای يک دوره پنج ساله به سمت رئيس جمهوری برگزيده شود.

ده ها تن از نمايندگان مخالف پرويز مشرف، پيش از آغاز رای گيری، استعفا کرده بودند؛ و نمايندگان حزب مردم پاکستان به رهبری بينظير بوتو نيز پيش از تشکيل جلسه، پارلمان را ترک کردند.


XS
SM
MD
LG