لینک‌های قابلیت دسترسی

دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ تهران ۱۹:۲۵

واکنش قوه قضاییه به سخنان احمدی نژاد؛ قضات تاثیر نمی پذیرند


عليرضاجمشيدی ، سخنگوی قوه قضائيه جمهوری اسلامی، روز (سه شنبه بيست و دوم آبان ماه) در واکنش به گفته های ديروز محمود احمد ی نژاد در ارتباط با پرونده افرادی که آقای احمدی نژاد آنها را "خائن به برنامه هسته يی ايران خواند" گفت که قوه قضائيه به وظايف خود بخوبی عمل کرده است .
آقای جمشيدی افزود "معمولاً اين گونه پرونده ها، پرونده های ملی هستند و قضات آن نيز به کار خود مسلطند و تصميم گيری قوه قضائيه بر مبنای قانون و استقلال قاضی است و از فشارها تاثير نمی پذيرد."
محمود احمدی نژاد، رييس جمهوری اسلامی روز گذشته، بيست ويکم آبان، با حمله شديد به منتقدان داخلی، تهديد کرد که نام کسانی را که او از آنها با عنوان "خائنان داخلی به پرونده هسته يی ايران " ياد کرد، فاش خواهد ساخت.
آقای احمدی نژاد بدون آن که نام کسی را ببرد افزود که "الان قاضی پرونده يی را در اين ارتباط تحت فشار سنگين قرار داده اند تا جاسوسی را تبرئه کند."
گفته می شود روی سخن آقای احمدی نژاد با قاضی پرونده حسين موسويان ، مرد شماره دوی ِ هيات مذاکره کننده هسته يی ايران در دوران رياست جمهوری محمد خاتمی است.
يکی از مسوولان قوه قضائيه نيز که نامش برده نشده، به خبرگرای فارس گفته است که اتهام حسين موسويان از ابتدا "امنيتی" بوده و هرگز اتهام "جاسوسی و خيانت" به وی وارد نشده است.


XS
SM
MD
LG