لینک‌های قابلیت دسترسی

چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ تهران ۱۳:۳۹

وزير امور خارجه چين برای مذاکرات اتمی وارد تهران شد


يانگ جیِه چی ، وزير خارجه چين برای گفت و گو با منوچهر متکی وزير خارجه و ساير مسوولان جمهوری اسلامی، صبح روزسه شنبه بيست و دوم آبان وارد تهران شد.


به گزارش خبرگزاری ها، وزير خارجه چين برای گفت و گو درباره برنامه هسته يی ايران به تهران رفته است. وزارت خارجه جمهوری اسلامی هدف سفر وزير خارجه چين را، گفت و گو درباره روابط دو جانبه ميان تهران و پکن، رايزنيهای سياسی و مسائل منطقهيی و بينالمللی اعلام کرده است.
وزير خارجه چين در آستانه سفرش به تهران در کنفرانسی خبری در بيجينگ (پکن سابق) ، ضمن ابرازمخالفتِ کشورش با کاربرد ِ تحريم و مجازات در روابط بين المللی ، جمهوری اسلامی را به پذيرش خواست های جامعه بين المللی فرا خواند.
وزير خارجه چين در حالی وارد تهران شده است که گوردون براون، نخست وزير بريتانيا، شب گذشته برای نخستين بار خواستار تشديد تحريم و مجازات جمهوری اسلامی وگسترش دامنه اين تحريم ها به سرمايه گذاری در بخش های مالی و نفتی ايران شد تا حکومت تهران به قطعنامه های شورای امنيت سازمان ملل تن در دهد و فعاليت های هسته يی اش را به حال تعليق در آورد. جمهوری اسلامی با تاکيد بر صلح آميز بودن اين فعاليت ها، از پذيرش حکم شورای امنيت تا کنون سر باز زده است.


XS
SM
MD
LG