لینک‌های قابلیت دسترسی

سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ تهران ۱۲:۵۳

"آقای احمدی نژاد نباید به قطر می رفتید!"احمد توکلی رئيس مركز پژوهشهاي مجلس شورای اسلامی در نامهیي به محمود احمدي نژاد از سياستهاي اخير خارجي دولت نهم انتقاد کرد.
بگزارش خبرگزاری فارس، احمد توكلي در نامه خود به رئيس جمهوری اسلامی ایران ازجمله، با اشاره به گزارش مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره فعاليت هسته یي در ايران، نوشته است: شعف بيش از اندازه در قبال اين گزارش و ناديده گرفتن نكات منفي ِ آن، اعتباري براي آژانس فراهم مي کند كه در آينده ممكن است براي ما زيانبار باشد.
آقای توکلی در نامه خود همچنین در خصوص گزارش ۱۶ نهاد اطلاعاتي آمريكا که در آن گفته شده که ایران در سال ۲۰۰۳ میلادی، برنامه اش برای تولید سلاح اتمی را متوقف کرده، نوشته است: ابراز خوشحالي رئیس جمهوری اسلامی از این گزارش، خطر افزايش اعتبار گزارشهايی از اين دست را که مي تواند كاملاً عليه ما تنظيم شود، افزایش می دهد. ضمن آن كه همين گزارش نيز امروز دستاويزی براي ضروری دانستن قطعنامه سوم شده است.
رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی درنامه خود، افزوده است که سفر محمود احمدی نژاد به اجلاس اخير شوراي همكاری خليج فارس (در دوحه، مرکز امیرنشین ِ قطر)، که علیه تمامیت ارضی ایران بیانیه صادر کرد، درست به نظر نمي رسد، زيرا به درخواست ما صورت گرفت، نه به دعوت آنها.
XS
SM
MD
LG